У присутності Президента України Володимира Зеленського, який перебуває з офіційним візитом у Великій Британії, міністр оборони України Андрій Таран та Державний секретар з питань оборони Великої Британії та Північної Ірландії Бен Уоллес підписали Меморандум про посилення співпраці між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії у військовій і військово-технічній сферах.

Про це повідомля прес-служба Офісу президента.

Зокрема, Меморандум передбачає співпрацю в оборонній галузі.

Важливим є залучення фінансування Британського експортно-кредитного агентства у розмірі 1,25 млрд фунтів стерлінгів.

Це має суттєво підвищити ефективність і скоротити терміни реалізації спільних проектів у оборонній сфері, що є критично важливим в умовах загострення ситуації, що триває в Чорноморському регіоні.

У свою чергу очільник українського МЗС Дмитро Кулеба заявив, що нова угода з Великою Британією відкриє нові перспективи безпекової співпраці задля протидії російській агресії. Він сказав про це під час зустрічі із радником Прем‘єр-міністра Великої Британії з міжнародних питань, заступником радника з національної безпеки Великої Британії Девідом Кваррі у Лондоні 7 вересня.

міністерство закордонних справ україни - дмитро кулеба: нова угода з великою британією відкриє нові перспективи безпекової співпраці задля протидії російській агресії

“Переконаний, що Угода про політичне співробітництво, вільну торгівлю і стратегічне партнерство відкриє нові перспективи безпекової співпраці України та Великої Британії” – підкреслив міністр.

Співрозмовники обговорили спільну протидію гібридним загрозам, зокрема з боку РФ, та безпекові виклики внаслідок мілітаризації Росією тимчасово окупованого Криму.

Сторони погодилися, що здатність ефективно протидіяти гібридним загрозам є на сьогодні першочерговим завданням для керівництва та органів національної безпеки обох країн.