Нардепи Віктор Медведчук та Тарас Козак («Опозиційна платформа — За життя») підозрюється держзраді та у розграбуванні надр, які належать народу України.

Про це на брифінгу повідомила генеральний прокурор Ірина Венедіктова.

Мова йде про незаконний видобуток газу на родовищі «Глибока» у окупованому Росією Криму. Після анексії півострова в 2014 контроль над цим родовищем, яке належало компанії «Чорноморнафтогаз» отримала близька до Медведчука компанія «Нові проєкти». Обʼєм покладів газу на цій ділянці оцінюється у 38 млрд гривен.

На брифінгу також були озвучені телефонні розмови Медведчука з одним із заступників глави уряду Росії, в яких мова йшла про механізм переоформлення цього родовища на близьку до нардепа компанію. У 2015 році Медведчук залучив до цього процесу Козака.

Врешті, у 2016 році, після ухвалення відповідних змін до «законодавства» Криму, окупаційна влада видала перереєстрованій у Росії компанії Медведчука «Новые проекты» ліцензії на видобуток газу на ділянці «Глибока».

Також під час брифінгу глава СБУ відповів на запитання журнвлістів про місцезнаходження Козака і Медведчука.

Депутат Тарас Козак перебуває в Росії і виїхав на відпочинок в треті країни. Місцезнаходження Віктора Медведчука встановлюється. Він 8 травня в’їхав в Україну і не виїжджав, – заявив Іван Баканов.

Баканов також повідомив, що Віктор Медведчук передав секретні дані про прихований підрозділ ЗСУ своєму однопартійцю із ОПЗЖ Тарасу Козаку, який перебував на той час у Росії. Це ще один із епізодів, за які Козаку та Медведчуку оголосили про підозри.

“Цей епізод стався у серпні 2020 року. Зокрема, Медведчук направив Козаку, який тоді перебував на території РФ, і скоріш за все перебуває там і сьогодні, секретні дані про розташування прихованого військового підрозділу ЗСУ, його особовий склад та бойову підготовку”, – повідомив Баканов.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.