Член Міністерства закордонних справ РФ Марія Захарова прокоментувала від’їзд українського журналіста до України. Захарова опублікувала у своєму Телеграм-каналі цинічне повідомлення про Романа Цимбалюка, єдиного наразі акредитованого в Росії українського журналіста.

Прокремлівська пропагандистка заявила, що вчинок Цимбалюка нагадує їй «синдром Бабченка-Гордона». За словами представництві МЗС РФ, Роман Цимбалюк «вигадав інформацію про загрозу власній безпеці».

«В медицине эти симптомы описаны как «синдром Бабченко-Гордона»: когда нет ни славы, ни мужества, ни надежды Савченко, а хочется (ред. – цитата з Телеграм-каналу Захарової)».

Роман Цимбалюк

Український журналіст Цимбалюк виїхав з Росії. У РФ його викликали на допит у місцеву прокуратуру, а згодом російські правоохоронці заявили, начебто відкликали виклик на допит.

Водночас Цимбалюк переконаний: його можуть знову покликати. Більш того, журналіст заявив, що у Росії є загроза його особистій безпеці.

Цимбалюк наголосив, що деталі справи наразі невідомі. Також журналіст зауважив, що не поспішає до Росії, адже не хоче ставати заручником Кремля і чекати, поки його обміняють.

Роман Цимбалюк – український журналіст, відомий своїми запитаннями до очільника Кремля Володимира Путіна. Зокрема, говорив про російську агресію на Донбасі.

Цимбалюк став останнім українським журналістом, якого акредитували при МЗС Росії на постійній основі. Він працював у Москві для інформагентства УНІАН, а також співпрацював з «1+1» та «Радіо Свобода».

Марія Захарова

Тепер поговоримо детальніше про представницю Міністерства закордонних справ Росії Марію Захарову. Політкиня не вперше висловила на загал цинічну пропаганду – лише за останні місяці у скарбничці Захарової достатньо різких висловлювань.

Наприклад, на початку січня поточного року офіційна представниця МЗС РФ заявила, що Великобританія фінансує «раскачку внутриполитической ситуации в России».

«Более 1,3 млрд руб. выделено (на период с 2020 по 2023 год) на финансирование программ влияния на общественные организации (а через них — на госструктуры) и трансформацию курса России в нужном Великобритании направлении», – зазначила Захарова у своєму Телеграм-каналі.

Наприкінці грудня Захарова прокоментувала і українську внутрішньополітичну ситуацію. Зокрема, політкиня назвала Україну «рассадником неонацизма» и «кузницей боевиков».

Працює російська пропаганда командно. Інформаційний сайт «Московский комсомолец» так описує повідомлення Захарової: «Официальный представитель МИД РФ Мария Захарова на брифинге в пятницу подвергла критике действия официального Киева по героизации пособников нацизма».

Для російських журналістів та політиків українська історія та українські постаті – «пособники нацизма».

Напередодні Нового року Марія Захарова заявила, що «Киев будет расстреливать мирное население при помощи оружия, которым страну накачивает НАТО».

«Надо спросить у стран-членов НАТО: понимают ли они, что из их оружия и при их помощи киевский режим будет расстреливать мирное население Украины?» – сказала она в ходе брифинга.

У доповнення до цієї новини пропагандистський новинний сайт «Риа Новости» додало інформаційну довідку. Журналісти написали, що «власти Украины в апреле 2014 года начали военную операцию против самопровозглашенных ДНР и ЛНР, которые заявили о независимости после госпереворота в Киеве в феврале 2014 года».

Про кримські референдуми і стягування військ до українського кордону журналісти чомусь згадати забули.

Проте не забули вказати, що «Москва неоднократно заявляла, что Киев не выполняет минские соглашения и затягивает переговоры по урегулированию конфликта».

Нагадаємо, що за новорічні свята російські військові неодноразово відкривали вогонь.