У Харкові 31 жовтня містяни обирають нового мера. Станом на 16:00 участь у голосуванні взяли 22,7% виборців. Щойно стало відомо про те, що поліція відкрила перше провадження через порушення.

Поліція Харківщини відкрила кримінальне провадження після заяви спостерігачів мережі «Опора» про те, що члени виборчої комісії поставили підписи на порожньому протоколі про підрахунок голосів.

За адресою виборчої дільниці, розташованій по вулиці Олеся Гончара, приїжджала слідчо-оперативна група, йдеться у повідомленні пресслужби поліції Харківщини, передає Главком.

«Заступник голови дільничної виборчої комісії добровільно видала два однакових примірників протоколу дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці. На кожному з них вгорі було написано «зразок». Вказані примірники вилучені під час проведення огляду та поміщені до паперового пакету, який опечатано з підписами учасників слідчої дії», – повідомляє поліція.

За словами координатора мережі «Опори» у Харкові Миколи Зінченка, це порушення може бути фальсифікацією виборчої документації.

«Наш спостерігач побачив протокол, в якому стояли підписи комісії, пустому. По факту туди можна було внести будь-які цифри, і протокол вже підписаний, залишилося поставити лише печатку. Це носить ознаки кримінального правопорушення», – сказав Зінченко на брифінгу у пресцентрі ТВК ввечері 31 жовтня.