У Музеї Революції Гідності під час обшуку у четвер, 19 листопада, представники Служби безпеки України вилучають документацію стосовно будівництва Меморіалу на алеї Небесної Сотні.

Про це розповіла завідувач одного з відділів Національного музею Революції Гідності Ольга Сало.

“Прийшли з ухвалою суду, Голосіївський районний суд дозволив проведення цих обшуків. Обшуки стосуються будівництва Меморіалу на алеї Небесної Сотні. Вони вилучають документи, технічну документацію, пов’язану з цим. З обшуками прийшли одночасно і в центральний офіс, і в будівельний офіс, і також додому до генерального директора музею. Вони зачинились в бухгалтерії, принаймні ми тут зараз в центральному офісі… І вже з появою журналістів туди не пускають і працівників. До того можна було зайти і бути принаймні, спостерігати за саме діями”, – сказала Ольга Сало.

За словами представника пресслужби, наразі обшуки тривають, а представники СБУ вилучають документи з бухгалтерії.

Правоохоронці пояснили причини обшуків в музеї Революції гідності в Києві.

Як повідомили в поліції, в кінці 2018 року музеєм Революції Гідності був укладений договір на виконання будівельних робіт з ТОВ. Також були перераховані на рахунок авансовий платіж в розмірі понад 111 млн гривень для виконання будівельних робіт. За даними поліції, будівництво так і не почалося.

“Згідно з актом ревізії, на казначейському рахунку підрядника залишок коштів по об’єкту, за станом на березень 2020 року, становив 9 878 517 гривень. Також виявлені фінансові порушення і в музеї Революції гідності, що призвело до збитків на суму майже 4 мільйони гривень”, – йдеться в повідомленні прес-служби поліції .