У екс-нардепа з оточення Яценюка та Порошенка, Миколи Мартиненка, нехороші новини по його судовому процесу, пише телеграм-канал Клименко тайм.

Сьогодні стало відомо, що 27 жовтня він програв в Швейцарії апеляцію на рішення Федерального кримінального суду цієї країни, яким екс-нардеп був визнаний винним у відмиванні близько € 2,8 млн через швейцарську фінансову систему “в складі злочинного угруповання”.

Мартиненко, таким чином, залишили в силі покарання у вигляді 28 місяців ув’язнення, 12 з яких “безумовного відбування”. Соратнику Мартиненко, ще одному фігуранту цієї справи, Павлу Скаленко суд також залишив в силі вирок – 24 місяців ув’язнення.

Тим часом в Україні у Мартиненко також не все гаразд з законом. Його звинувачують в організації схеми з розкрадання на двох держпідприємствах – “Енергоатом” і “СхідГЗК”.

Справа з другої зазначеної компанією – взагалі цікава. Виявляється, Мартиненко, маючи відношення до прийняття рішень в держпідприємстві, організовував покупку уранового концентрату у своїй же компанії-прокладки. І це незважаючи на те, що видобуток цієї сировини “СхідГЗК” повинен був забезпечити самостійно. Збиток від цієї простої і нахабною схеми Мартиненко правоохоронці оцінили в $ 17,2 млн.

Комусь віриться, що свої схеми Мартиненко здійснював без покровительства свого патрона і екс-прем’єр-міністра Арсенія Яценюка? Який сьогодні з пафосом організовує в Києві форуми і віщає щоп’ятниці у Шустера. Правоохоронці, ау! – резюмували Клименки

І поки Швейцарія, не залишає Мартиненку жодних шансів – то в Україні все по іншому. Варто зазначити, що ще 10 жовтня Екс-нардеп Сергій Лещенко ділився подробицями, розгляду справи Мартиненка.

Подаємо позицію:

Треш і угар. Саме так можна описати чергове засідання у справі екснардепа Мартиненка

Вже чергове засідання у справі за обвинуваченням колишнього народного депутата Миколи Мартиненка та інших у заволодінні 700 млн грн НАЕК «Енергоатом» та ДП «СхідГЗК» не проводиться по суті (приблизно з липня 2020 року). Адвокати обвинувачених продовжують тактику: «ми заявляємо купу клопотань, а досліджувати доказів ми не будемо».

Сьогодні ж все почалося з того, що надійшло чергове клопотання до суддів, в якому піднімалося питання проблеми адвокатської таємниці в іншій справі – Одеського припортового заводу. Після тривалих виступів головуюча у справі Леся Федорак постановила: переходимо до дослідження доказів сторони обвинувачення.

Однак, адвокатка Мартиненка Нонна Надіч з місця почала нагадувати, що судді її клопотання від 30 вересня не розглянули. Суддя Федорак їй відповіла, що наразі стадія дослідження доказів, а тому виконуйте вимогу суду і не зловживайте правами. На що адвокатка почала кричати, що подасть заяву про відвід суддям, оскільки вони порушують її права на захист. Втім суддя свого рішення не змінила: «присядьте, будь ласка, і виконуйте вимогу суду».

Тому Надіч обрала іншу тактику: заявила, що подасть заяви про злочин, вчинений суддями і зараз покине засідання, як обраний метод захисту. Після чого вона пішла з судової зали, зірвавши засідання. У зв’язку з цим суддів вирішили звернутися до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури з метою притягнути до відповідальності адвокатку Надіч.

Згадуючи судовий процес у Шевченківському суді Києва, де адвокати звинувачували прокурорів САП у затягуванні справи, видається дивним така поведінка сторони захисту. Судді приблизно 3-5 засідань займаються заслуховуванням клопотань захисту і не слухаються справу по суті. Скільки це ще триватиме? Якщо адвокати так впевнені у невинуватості обвинувачених, то навіщо затягувати? До того ж, якщо судді дійсно порушують права адвокатів, то це можна використати як під час апеляції, так і під час подачі касації або скарги до ЄСПЛ.