Колишній президент України, а нині ворог держави номер один, посмів оскаржити в судовому порядку постанову Верховної ради за 2014 рік.

Сьогодні, 6 грудня, в Окружному адміністративному суді Києва зареєстрували позов експрезидент України Віктора Януковича.

“У Окружному адміністративному суді м. Києва зареєстровано позов колишнього Президента України В. Януковича до Верховної Ради України (справа 640/34786/21)”, – пише у своєму Телеграм-каналі представниця Верховної ради в Конституційному суді Ольга Совгиря.

За її словами, справи щодо оскарження актів, дій чи бездіяльності Верховної ради підсудні Верховному Суду як суду першої інстанції, а не ОАСК.

“Натомість у цьому позові заявлено позовні вимоги “про визнання відсутності компетенції встановлення факту самоусунення”, що може свідчити про штучну зміну підсудності цього позову шляхом маніпуляцій із формулюванням позовних вимог”, – йдеться в повідомленні.

Варто зазначити, що слідчі Державного бюро розслідувань завершили досудове розслідування щодо злочинів на Майдані у лютому 2014 року, вчинених вищими посадовими особами держави під керівництвом колишнього президента Віктора Януковича. Про це пишуть на сайті “Державного Бюро Розслідування”.

Розслідування кримінального провадження щодо злочинної групи Януковича тривало 8 років. Під час розслідування було зібрано понад 1,5 тисячі томів доказів.

До складу злочинної групи високопосадовців входили:

 • Міністр оборони України;
 • Голова Служби безпеки України та його перший заступник – керівник Антитерористичного центру;
 • Міністр внутрішніх справ України та його заступник;
 • начальник Головного управління – командувач внутрішніх військ МВС України;
 • тимчасово виконувач обов’язків начальника Головного управління МВС України в м. Києві;
 • заступник начальника Головного управління – начальник міліції громадської безпеки ГУМВС України в м. Києві;
 • командир ПМОП «Беркут», підпорядкованого ГУМВС України в м. Києві.

Усі перелічені високопосадовці підозрюються у вчиненні тяжких та особливо тяжких кримінальних правопорушень під час масових акцій протесту, які проходили у центрі Києва з 18 до 20 лютого 2014 року, а саме:

 • вчиненні терористичного акту з метою залякування населення, що призвело до настання тяжких наслідків та загибелі людей;
 • спричиненні учасникам акцій протесту тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості, умисних вбивств та замахів на умисні вбивства з використанням вогнепальної зброї та спецзасобів;
 • перевищенні влади та службових повноважень, що супроводжувалося насильством, застосуванням зброї та спеціальних засобів і спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом правам, інтересам окремих громадян, державним та громадським інтересам, інтересам юридичних осіб;
 • незаконному перешкоджанні організації та проведенню зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій.

Встановлено, що через дії цієї організованої злочинної групи лише за три дні загинуло 76 громадян та понад 800 отримали тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості.