Офіційний Київ дедалі частіше отримує зауваження від влади Європейського Союзу, які підкріплюються не тільки різкою критикою, а й погрозами щодо втрати міжнародної підтримки та навіть безвізу. Цього разу очільник делегації ЄС в Україні Матті Маасікас звернув увагу міжнародної спільноти, а також української влади на те, що Україна порушує зобов’язання перед Євросоюзом і Німеччиною, не передбачивши в проєкті бюджету кошти на енергоефективні заходи.

Про це впливовий політик повідомив під час 11-го Енергетичного дня, організованого Європейсько-українським енергетичним агентством.

“Ми не розуміємо, чому в проєкті бюджету на 2021 рік Україна не передбачила коштів на енергоефективність. Але там є 3 млрд грн на підтримку вугільних компаній. Це суперечить заяві на підтримку “зеленої” угоди й не відповідає зобов’язанням України перед ЄС і Німеччиною щодо спільного фінансування енергоефективності”, — підкреслив Матті Маасікас.

За словами європейського політика, він досі плекає надію, що під час обговорення проєкту закону про держбюджет на 2021 рік у Верховній Раді “український вклад буде окреслено”.

“Я переконаний, що вже на саміті Україна-ЄС 1 жовтня сторони офіційно підтвердять зацікавленість у “зеленій” угоді”, — наголосив представник Європейського Союзу.

Окрім того, він звернув увагу на те, що влада ЄС запропонує офіційному Києву підтримку в реалізації програм, спрямованих на боротьбу зі змінами клімату.

Як уже згадувалося раніше, також Європейський Союз почав вимагати від Верховної Ради невідкладно привести закон про Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) у відповідність до Конституції. Влада ЄС знову нагадала команді українського лідера Володимира Зеленського, що незалежність бюро є умовою безвізу та макрофінансової допомоги.

“Ми хотіли би наголосити на важливості ясного юридичного статусу НАБУ та одночасного забезпечення збереження його незалежності та ефективної роботи”, — заявили в ЄС.