Українські правоохоронці викрили та затримали найвпливовіших “злодіїв в законі”. 21 травня Печерський районний суд Києва відправив їх в СІЗО. Про це повідомляє Нацполіція

Тепер “Умка” і “Лаша Сван” перебуватимуть у слідчому ізоляторі щонайменше 60 діб без права внесення застави.

У поліції пояснили, що злодіїв звинувачують за статтею 255-1 Кримінального кодексу України про створення злочинної організації. Якщо їхню провину доведуть, то “злодіям в законі” може загрожувати до 15 років в’язниці.

Лідери криміналітету були затримані 20 травня. З’ясувалося, що вони контролювали злочинний світ в Дніпропетровській, Одеській, Миколаївській, Запорізькій областях і частково на заході України. Поліцейські вилучили “общак” зловмисників – понад 3,2 мільйона доларів,– зазначили у поліції.

Відмітимо, що якраз напередодні президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про санкції проти кримінальних авторитетів.

У списку опинилися 650 юридичних та фізичних осіб. За словами Зеленського, більшість з них перебувають не в Україні. Він зауважив, що кількість тих, хто є на волі на території нашої держави, зменшилась удвічі: з 34 до 17 осіб.

Влада вирішила заблокувати активи таких осіб. Крім того, їм заборонили в’їзд на територію України, скасували візи, посвідки на проживання тощо. До речі, такі обмеження ввели безстроково.