Українські телеканали і радіостанції ризикують втратити ліцензії, якщо в їхніх ефірах народні депутати будуть виступати російською мовою.

Також під пильну увагу парламентарі потраплять у Верховній Раді. У разі, якщо з трибуни буде лунати не українська мова, спікеру нададуть відповідні рекомендації. Про це в ефірі телеканалу Obozrevatel TV розповів уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

За його словами, у випадку із російськомовними виступами у стінах Верховної Ради з порушниками закону вчинятимуть так: “Відповідальність за дотримання мовного законодавства несе головуючий. Якщо під час виступу з трибуни, під час проведення слухань, засідань комітетів відбудеться порушення мовного закону, ми будемо надсилати свої рекомендації або на голову комітету, або на голову Верховної Ради України з тим, щоб він привів у відповідність діяльність ВРУ”.

Кремінь додав, що виступи політиків не державною мовою під час ефірів оцінюватимуть Національна рада з питань телебачення і радіомовлення спільно з мовним омбудсменом.

“Звичайно, я розумію, що таке прайм-тайм, що таке зловживання, в який спосіб відбувається процес накручування україномовного та іномовного контенту, але, думаю, разом із Національною радою ми будемо стежити за процесом, будемо подавати свої ініціативи,зокрема на позбавлення мовника ліцензії”, – наголосив він.

“Політик у цьому випадку буде нести політичну відповідальність, а сам мовник – відповідальність за мовний контент і за дотримання мовних квот”, – пояснив омбудсмен.

Нагадаємо, 16 січня набула чинності стаття 30 закону про мову, що зобов’язує сферу обслуговування повністю перейти на державну мову. Закон передбачає штрафні санкції до порушників.