Важкі бої під Соледаром – ворог активно застосовує авіацію, випускає по українських позиціях тисячі снарядів, мінометних мін, місто уже напівзнищене, але під цілковитим контролем збройних сил України. Наші війська на напрямку під Соледаром, як не намагаються переконати російські пропагандисти, не відступають ні на крок, йдеться в ТСН.

Здається, що тут саме пекло – густий дим, обабіч дороги догорають будинки, гаражі, їх ніхто не гасить, уже нікому. Зруйнована і шахта, на якій стільки років добували знамениту артемівську сіль, побиті всі адмінбудівлі.

Соледар напівзруйнований, але місто під контролем збройних сил України, і взагалі під контролем України і Піски і Авдіївка, нашим військовим важко, але вони тримаються.

Чи не найсклданіша ситуація на заводі, який випускає будматеріали з гіпсу, воно на околиці Соледару. Саме ці цехи ворог постійно бомбить авіацією. На заводі догоряє продукція на мільйони гривень, спалене обладнання. Так у ворога достатньо авіації – працюють і винищувачі і гвинтокрили, але бійці дають і їм раду. «Неприцільно, бо вони бояться підлетіти ближче, просто якось, куди небуть випустити і втекти», – розповідають військові.

Ці бійці переконані, на зважаючи на  такі жахливі обстріли Соледар вони втримають, але ворог місто таки знищить. Тактика в нього така, зруйнувати, спалити  все, до чого лише може дотягнутися  своїми гарматами.

Зазначимо, що Російська армія боїться ударів високоточної зброї ЗСУ не тільки по своїх позиціях на тимчасово окупованих територіях України, але й безпосередньо території РФ.

Як стало відомо Defense Express з декількох незалежних власних джерел, російське командування вирішило дещо посунути “назад” польовий табір двох підрозділів 6-х армії західного військового округу, який дислокується у Бєлгородській області.

Так, окупанти перемістили свій табір з селища Комсомольский, що орієнтовно розташоване у 22-23 км від кордону з Україною, до селища Хохлово (50-51 км від України).

Фактично, ворог таким чином хоче розташувати свої війська якомога далі від високоточної української зброї. Разом з тим, щоб цей табір опинився поза зоною ракетних систем HIMARS, РФ має “відсунути” його ще щонайменше на 30-40 км.

Загалом цей факт вкотре підтверджує, що лише сама наявність ракетних систем HIMARS у ЗСУ додає головного болю окупантам.

До того ж російські війська через ризики ураження складів боєприпасів високоточною зброєю наразі поступово переходять до практики перекидання боєприпасів одразу з залізничних колій до позицій, наражаючи на небезпеку свої ешелони.

Нагадаємо, що Військовий експерт Defense Express Іван Киричевський вважає, що Збройні сили України почали навʼязувати ініціативу у російсько-українській війні. Таку думку він висловив в етері одного з телеканалів.

Ситуація зараз виглядає так, що нарешті Збройні сили України почали перехоплювати ініціативу у цій війні. Тепер росіяни повинні будуть виконувати відразу два завдання. Зараз їм потрібно стримувати наші війська на херсонському напрямку та відбивати наші удари на ізюмському напрямку, – розповів Киричевський.

Експерт наголосив, що знищення російського угруповання біля Ізюма є однією з пріоритетних цілей для ЗСУ.

Ліквідація загрози на ізюмському напрямку є вагомою ціллю для Збройних сил України. Судячи з усього ЗСУ ведуть на цьому напрямку повільний контрнаступ. Проте очевидно, що на цьому контрнаступі не ставиться акцент через багато причин, – додав він.

Аналітики Інституту дослідження війни повідомили, що якщо Україна зможе сильно натиснути на Ізюм, продовжуючи контрнаступ на Херсонщині, то окупанти постануть перед важким вибором – їм доведеться або відійти зі своїх західних позицій навколо Ізюма, або використати більше особового складу й техніки.