Для боротьби з корупцією в Україні є два шляхи: цифровізація та судова система, – заявив Президент Володимир Зеленський під час візиту до США. Український президент вважає, що зміни у цих сферах відбулись, завдяки чому, у напрямку боротьби з корупцією “вже перемогли”. Наступні президенти оцінять ці здобутки.

Про це Зеленський зазначив під час заходів у резиденції першого президента США Джорджа Вашингтона Маунт-Вернон, передає “Hromadske”.

Президент України зауважив, що не може брати на себе відповідальність за кожного суддю чи людину, яка працює у правоохоронному органі. Для цього створена та запущена система щодо боротьби з корупцією.

“Система зараз зроблена, проголосована. А поки що, скільки воно буде – складно сказати. Але запущена програма, яка говорить про те, що це буде зроблено точно. Це фундаментальні речі. У цьому напрямку, у боротьбі з корупцією, я вважаю, що ми вже перемогли. А оцінять та будуть використовувати вже наступні люди, наступні президенти”, – заявив Зеленський.

Президент нагадав, що в Україні вже підписали два закони про реформу судової системи: про перезапуск Вищої кваліфікаційної комісії суддів та очищення Вищої ради правосуддя.

“Далі – це процес. Але політична воля щодо цифровізації щодо судової реформи, вона не просто є, вона зроблена. Не існує, я так вважаю, більше форматів як побороти корупцію. До речі, у всьому світі. У вас є відчуття, що за межами України не існує тих чи інших лобіювань. Але корупція є завжди”, – сказав він.