Представник президента України в Конституційному суді, народний депутат “Слуги народу” Федір Веніславський заявив, що Росія атакувала українські основоположні цінності та за допомогою “агентів впливу”, зокрема і в парламенті, повпливала на скасування низки положень антикорупційного законодавства.

Про це він заявив під час виступу у Верховній Раді.

“У Конституційному суді є группа суддів, які відверто симпатизують Росії. Очолює цю групу голова Конституційного суду”, – заявив він. Веніславський закликав підтримати пропозицію Зеленського щодо негайної відставки суддів КС.

“Якщо вони цього не зроблять – це зробить парламент. А якщо він це не зробить – це може зробити вулиця”, – заявив він.

Нагадаємо, що Зеленський подав у Раду законопроєкт “Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства” після того, як КС скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, позбавив повноважень Національне агентство з питань запобігання корупції та зобов’язав закрити доступ до електронних декларацій. Проєкт перебачає розпуск складу суддів КС та повернення усіх скасованих норм законів. Очільник Конституційного суду Олександр Тупицький вбачає в президентському законопроєкті ознаки конституційного перевороту.

Зеленський зазначив, що судді чинного складу Конституційного суду, які не голосували за відміну антикорупційного законодавства, мають добровільно піти у відставку. В цьому разі вони зможуть претендувати на місця у оновленому складі КСУ.

І поки президент намагається побороти корупцію.

Фракції “Голосу”, “Європейської солідарності”, “Опозиційної платформи – За життя” та депутатська група “За майбутнє” у Верховній Раді виступають проти прийняття законопроєкту авторства президента Володимира Зеленського, який пропонує розпустити Конституційний суд.

Пряма мова Ярослава Юрчишина від “Голосу”: “У КС діє група людей, які працюють в інтересах країни-агресора. Це не наші слова, це слова секретаря РНБО. Мета цих людей зруйнувати конституційний лад. Бо руйнуючи антикорупційну інфраструктуру, як це вже почалося, ця група точно спровокує протистояння, призведе до тих дій, на які вчора наголошував президент – кровопролиття.

Чи треба протидіяти такому захопленню влади? Так. Але треба робити це в законний спосіб. А вони хочуть, щоб Верховна Рада вийшла за межі своїх повноважень і підтримала емоційне прагнення окремих осіб – фактично зруйнувати конституційний лад і відправити у відставку весь склад КС”.

Пряма мова Ігоря Палиці від групи “За майбутнє”: “Уже тиждень відбувається істерика з приводу того, що зробив КС. Яке право мали депутати звертатися до КС. Це відбувалося завжди з часів Незалежності України. Що зробив КС? Те саме що і 1,5 роки назад. Коли сказав, що дострокові вибори до Верховної Ради конституційні. Наказ про розпуск Ради конституційний. Тоді все подобалося. А зараз – ні, бо він дозволив собі сказати, що закон неконституційний”.

Пряма мова Артура Герасимова від “ЄС”: “На додаток до кризи в економіці, до провалу з епідемією, Україна вже тиждень тоне в найбільшій політичний кризі за останні роки, яка має ознаки конституційного перевороту та узурпації вдали з боку Зеленського. Зеленський відкрито тисне на депутатів, аби ті ухвалили закон про розпуск КС. Це спроба отримати ручний КС, який потім визнаватиме всі капризи Банкової”.

Пряма мова Миколи Скорика від “ОПЗЖ”: “Той законопроєкт щодо розгону КС є абсолютно неконституційним. Ви нехтуєте точкою зору Венеційської комісії, точкою зору українського суспільства. Те, що зараз відбувається, – це фактично повторення подій 2014 року. Якщо, не дай боже, ви проголосуєте за ці законопроєкти, ви будете відповідати за законом”.