На півдні України російські загарбники збирають паспортні дані українців для спроби організації так званих референдумів.
За це людям платять невеликі суми в рублях, повідомив радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк у Твіттері.

 

«У південних регіонах України російські окупанти збирають паспортні дані українських громадян, роздаючи їм невеликі суми у валюті рф. Одна з причин збору даних – спроба організації фіктивних «референдумів», – заявив він.

Подоляк підкреслив, що така технологія – безглузда, оскільки Україна виплачує пенсії та зарплати своїм громадянам скрізь.

Як повідомлялося, на тимчасово захоплених російськими військами територіях Херсонської області жителі регулярно проводять мирні акції протесту проти російського агресора, ворог застосовує силу та зброю проти людей, є поранені та затримані. Також російські загарбники викрадають мешканців області.

Окрім того, радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк заявив, що всі члени переговорних груп України та росії працюють у штатному режимі.

Так він відреагував у коментарі, наданому ЗМІ, на інформацію у ЗМІ про нібито отруєння трьох переговорників.

«Усі члени переговорної групи працюють сьогодні у звичайному режимі. В інформаційному полі зараз багато інформаційних спекуляцій, різних конспірологічних версій та елементів тієї чи іншої інформаційної гри. Тому ще раз повторю – члени переговорних груп працюють сьогодні у штатних режимах», – сказав Подоляк.

Нагадаємо, що раніше журналісти Bellingcat заявили, що троє членів делегації, які брали участь у переговорах між Україною та росією, відчували симптоми отруєння хімічною зброєю. Одним із них нібито став російський мільярдер Роман Абрамович.

Крім того, ЗМІ повідомляли про отруєння члена української делегації, народного депутата Рустема Умерова. Проте Умеров спростував цю інформацію та запевнив, що з ним усе гаразд.

За попередніми даними, черговий раунд переговорів між Україною та рф відбудеться у Стамбулі 29-30 березня.