Прем’єр-міністр Словаччини Ігор Матович у вівторок, 2 березня, заявив, що пообіцяв Росії в обмін на вакцину проти коронавірусу Супутник V “Закарпатську Україну”. Після цього він пояснив, що пожартував.

Невдалий жарт політика пролунав в ефірі радіостанції Radio Expres.

Матович поскаржився на те, що у суспільстві існує думка, що усі домовленості з Росією нібито передбачають зраду Словаччини.

“Як ви думаєте, що я їм обіцяв? Я їм нічого не обіцяв, вони нічого від мене не хотіли”, – сказав прем’єр журналісту.

На подію відреагував нардеп від партії “Слуга народу” Максим Бужанський. Він назвав жарт словацького політика дуже невдалим і зазначив, що українське Міністерство закордонних справ має звернутися з цього приводу до посла.

“А всім іншим, звернути увагу на те, як сприймається наша територіальна цілісність деякими нашими західними сусідами. Всіма західними сусідами, якщо бути точним”, – написав Бужанський.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба жартома запропонував Матовичу обміняти російську вакцину на “кілька регіонів Словаччини”.

“Прикро, що своїми некоректними висловлюваннями словацький прем’єр псує надзвичайно дружні та щирі відносини між Україною та Словаччиною”, – написав глава МЗС.

Також відомо, що Словаччина зіткнулася з політичною кризою після того, як дві невеликі партії заявили про можливий вихід з правлячої коаліції через закупівлю урядом 2 мільйонів доз російської вакцини.

Голова партії Za udí (За народ) Вероніка Ремішова публічно висловила свою незгоду з присутністю прем’єр-міністра Ігоря Матовича в аеропорту і пресконференцією з приводу доставки російських вакцин.

“Не тільки я, але і деякі члени нашої партії відчувають відразу і розчарування”, – сказала Ремішова, додавши, що це “абсолютно недоречно і негідно”.

За її словами, партії “необхідно обговорити” ситуацію в коаліції та “прийняти принципове рішення”, піти або залишитися в уряді.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.