Глава МЗС України закликав, Сполучені Штати, Великобританію та Європейський союз докладно розповісти, як вони діятимуть стосовно Росії у разі її військового вторгнення в Україну.

Про це повідомляє міжнародне агенство The Washington Post.

“Кулеба закликав США і, можливо, Велику Британію, “діяти самостійно”, якщо ЄС, який має тісніші зв’язки з РФ у сфері торгівлі та енергетики, пропонуватиме менш жорсткі заходи. На його думку, Вашингтону та Лондону не слід “пом’якшувати” санкції, прагнучи піти назустріч ЄС”, – пише видання.

Дмитро Кулеба сказав, що відсутність деталей “у Вашингтоні, Лондоні та Брюсселі” може змусити російських чиновників засумніватися в серйозності обіцянок Заходу діяти у відповідь на можливе вторгнення Росії.

“Вони подумають, що ми просто “бла-бла-бла”. Схожа ситуація виникала у мене в дитинстві, коли мама говорила мені: “щось погане станеться з тобою, якщо зараз же не ляжеш спати”. Я кілька разів злякався, а наступного разу запитав: “А що саме станеться?”, – розповів співрозмовник газети.

Він також повідомив, що Київ намагається домогтися від Заходу готовності у разі збройного конфлікту Москви з Києвом відключити РФ від системи SWIFT, запровадити санкції проти російського держборгу, а також запровадити обмежувальні заходи проти оточення президента РФ Володимира Путіна.

“Зважаючи на проведені мною неформальні обговорення, вони обговорюють можливість цієї радикальної опції – відключення Росії від SWIFT. Це було б потужно”, – сказав міністр.