Президент Володимир Зеленський у своєму відеозверненні заявив, що подає у Верховну Раду законопроєкт про корінні народи України.

Про це повідомляє пресслужба глави держави.

Він нагадав, що раніше було затверджено Стратегію деокупації і реінтеграції Криму, якою передбачено основний пріоритет – відновлення і забезпечення прав кримських татар як корінного народу.

“І сьогодні, я вношу на розгляд парламенту невідкладний законопроєкт про корінні народи. Впевнений, що у стислі терміни депутати розглянуть і закріплять статус корінних народів України, зокрема кримських татар, і нарешті зроблять те, що відкладали 30 років, вісім скликань Верховної Ради і всі попередні президенти”, – сказав Зеленський.

“Дорогі громадяни! Кримські татари часто порівнюють свій народ з ластівками, які неодмінно повертаються додому. За тисячі кілометрів від рідного краю, культури, мови й релігії, коли небезпечною була навіть згадка про Крим і дітям забороняли малювати море, а під час перепису населення дозволяли називати себе тільки татарами, без слова «кримські», так от: незважаючи на все це, вони ніколи не сумнівалися, що обов’язково настане день, і вони повернуться до рідного Криму. І сьогодні ми маємо не лише розділити з ними спільний біль, а й навчитися такої ж єдності та незламності віри. Віри в те, що Крим обов’язково повернеться до України.”- відмітив Зеленський.