Президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Словенії Янез Янша підписали Декларацію про підтримку європейської перспективи нашої держави, яка визначає пріоритетні напрями співпраці між Україною та Словенією в межах стратегічного курсу України на набуття повноправного членства у Європейському Союзі.

Документ визначатиме пріоритетні напрями співпраці між Україною та Республікою Словенія у межах стратегічного курсу нашої держави на набуття повноправного членства у ЄС.

У Декларації зазначається, що відповідно до статті 49 Договору про Європейський Союз, Україна, як і будь-яка європейська держава, яка поважає цінності, закріплені у статті 2 Договору, і зобов’язується їм слідувати, може подати заявку на членство у Євросоюзі у разі дотримання всіх умов і зобов’язань.

Також у документі підтверджується значний прогрес, якого досягла Україна у контексті імплементації Угоди про асоціацію з ЄС та налаштованість на продовження реформ. При цьому Словенія підтримуватиме відповідні зусилля України, зокрема щодо реформування в напрямку децентралізації.

З підписанням спільної Декларації фіксується підтримка словенською стороною європейської перспективи України.

Зеленський подякував главі уряду Словенії за тверду підтримку євроінтеграційної стратегії України та важливу практичну допомогу з боку словенських партнерів у процесі здійснення внутрішніх реформ.

Президент України також зробив акцент на успішності Словенського головування в Раді ЄС у другій половині 2021 року, у межах якого відбувся результативний саміт Україна – ЄС та було підписано Угоду про спільний авіаційний простір.

Крім того, співрозмовники відзначили позитивну динаміку двостороннього товарообігу та обговорили перспективні інвестиційні проєкти в Україні та Словенії.

Нагадаємо, що Президент України Володимир Зеленський зараз перебуває з робочим візитом у Брюсселі, де бере участь у шостому саміті Східного партнерства.

Раніше декларації про європейську перспективу України підписали Польща, Латвія, Литва, Естонія, Словаччина та Хорватія.