Президент України Володимир Зеленський запропонував створити новий формат переговорів за участю Євросоюзу і США, який буде включати питання Донбасу, Криму і “Північного потоку-2”. Ексміністр закордонних справ України Костянтин Грищенко розповів про цілі цього формату в програмі “Сьогодні День” на каналі “Україна 24”.

“В один формат всі пов’язати не вдасться, але питання в іншому. Думаю, президент намагається просто забезпечити, щоб питання Криму не було забуте. Тому що якщо концентруватися тільки на питанні Донбасу, то дійсно Крим починає забуватися, в цьому контексті Кримська платформа як ініціатива спрямована на те, щоб зберігати у порядку денному це питання”, — сказав він.

За словами Грищенка, ініціатива президента спрямована на те, щоб привернути більше уваги до проблеми Криму.

“Однак в практичному сенсі, звичайно, головне питання для України це Донбас, і так чи інакше в нормандському форматі ніхто розглядати питання повернення Криму не буде. Так що це чисто дипломатичний хід, який насправді має на меті не стільки включити кримське питання в нормандський формат, скільки нагадати, що ця проблема існує і вона повинна бути вирішена на якомусь етапі, я переконаний, що за цим нічого більше не стоїть”, — сказав він.

Зазначимо, що Росія збільшила шпигунську активність в Німеччині до рівня часів холодної війни. Про це заявив глава Федерального відомства з охорони конституції ФРН Томас Гальденванг, передає Welt am Sonntag.

“Досягнутий рівень був відомий нам лише з часів холодної війни”, – сказав глава німецької служби розвідки.

Спираючись на його слова, Кремль за допомогою безлічі агентів, хоче встановити контакти в колах німецьких політиків, які приймають рішення.

В свою чергу глава служби зовнішньої розвідки BND Бруно Каль заявив, що в хід йде все, щоб “забезпечити собі переваги і посіяти дисонанс між західними державами”. Крім того, за його словами, іноземні держави використовують в Німеччині з метою розвідки “нові засоби”.