Президент Володимир Зеленський повідомив, що обговорив із президентом Франції Еммануелем Макроном порятунок військових із “Азовсталі”, пальне для України, санкції та вступ України до ЄС.
“Завершив тривалу й насичену телефонну розмову з Еммануелем Макроном. Розповів про перебіг бойових дій, операцію з порятунку військових з “Азовсталі” та бачення перспектив переговорного процесу. Порушив питання про постачання пального до України.
Йшлося також про оборонну підтримку від Франції, підготовку 6-го пакету санкцій, можливі шляхи експорту української аграрної продукції. Предметно обговорили розгляд нашої заявки на отримання статусу кандидата на вступ до ЄС”,- повідомив Володимир Зеленський
Нагадаємо, що раніше в одному із інтерв’ю Зеленський розповів, що Макрон пропонував піти на поступки щодо суверенітету України, щоб зберегти обличчя президенту РФ Володимиру Путіну.
“Мені здається, що це не дуже коректно. Ми не готові щось комусь зберігати і втрачати за це території. Це втрачений час”, – сказав Зеленський.
Він додав, що протягом багатьох років європейські лідери шукали підхід до Росії і Путіна, і порівняв цю ситуацію із Гітлером, “якому дозволили думати про новий розподіл світу”.
Зеленський також заявив, що готовий до переговорів із Путіним, але на умовах діалогу, а не ультиматумів. Про це він раніше заявив в інтерв’ю італійському телеканалу Rai 1, опублікованому в Telegram-каналі глави держави.
“Я готовий говорити з Путіним. Але тільки з ним. Без його посередників будь-яких. І на умовах діалогу, а не на умовах ультиматумів”, – сказав Зеленський.
Він зазначив, що питання переговорів ускладнюється щодня, оскільки щодня з’являються нові факти злочинів російських військових на звільнених територіях.
“Сьогодні діалог неможливий без міцної позиції щодо дій Росії. Всі об’єднані в тому, що треба відновити територіальну цілісність України, принаймні так мені говорять європейські лідери, США, Канада тощо. Без міцної армії Україна і за столом перемовин буде не сильною, а нам потрібна ця міцність”, – сказав Зеленський.
Президент додав, що “шлях, коли ми будемо за столом з келихом разом з Росією, пройдений, це неможливо”.
“Повинен бути прагматичний діалог і потрібне бажання Росії”, – додав Зеленський