Президент України Володимир Зеленський під час пресконференції з нідерландським прем’єр-міністром Марком Рютте прокоментував оприлюднене напередодні відео з нардепом від “Слуги народу” Олександром Трухіним, який нібито намагався дати хабаря правоохоронцю.

“Щодо пана Трухіна, оприлюдненого відео, я повністю підтримую особисту реакцію Давіда Арахамії і реакцію партії “Слуга народу“. Я думаю, що всі одноголосно підтримують, щоб звільнити пана Трухіна з партії “Слуга народу“. Я вважаю, це питання справедливості. Незважаючи на те, депутат ти чи будь-який чиновник, будь-яка людина будь-якої професії — всі повинні бути рівними перед законом. Тому всі повинні відповідати, і всі, повірте мені, точно будуть відповідати за це, незважаючи, це проступок чи серйозне правопорушення”, — сказав Зеленський.

З його слів, депутати мають нести “особливу відповідальність”.

“Я очікую саме таку реакцію наших правоохоронців і депутатів партії “Слуга народу”, — додав він.

Нагадаємо, що 23 серпня 2021 року народний депутат фракції “Слуга народу” Олександр Трухін потрапив у ДТП. За даними ЗМІ, нардеп був напідпитку і спричинив аварію дорогою з Полтави до Києва.

1 лютого 2022 року “Українська правда” оприлюднила розслідування з відео щодо ДТП за участі нардепа “Слуги народу” Олександра Трухіна. На відео з нагрудної камери поліцейського, яке опублікувала “Українська правда”, Трухін говорив правоохоронцю, який прибув на місце аварії: “Сергію, йди сюди. Давай я тихенько зараз у ліс піду. Я з Денисом поговорю. З Монастирським”. Згодом він запропонував поліцейському “150 тисяч бонусу”, які лежали в автівці, щоби правоохоронці допомогли йому втекти з місця пригоди й оформили як пасажира.

Міністерство внутрішніх справ на це заявило, що інформація про те, що слуга народу Олександр Трухін після ДТП намагався домовитися з главою МВС Денисом Монастирським, не відповідає дійсності. У відомстві додали, що поліцейські сумлінно виконали свої службові обов’язки з документування цього ДТП, а далі справу розслідує ДБР.