Відтепер особливості економічних відносин функціонуватимуть з урахуванням обмежень через окупацію. 19 серпня Володимир Зеленський підписав указ, який скасовує вільну економічну зону “Крим”. 

Окрім того, економічні відносини здійснюватимуться відповідно до вимог міжнародних партнерів. Також закон регламентуватиме правила в’їзду на тимчасово окуповану територію.

Тим часом закон “Про створення вільної економічної зони “Крим” втратив чинність. Водночас нардеп від “Голосу” Рустем Умеров розповів, що позитивні моменти з цього документа перенесли в інші закони.

Новий закон унормовує порядок в’їзду людей на тимчасово окуповану територію Криму та виїзду з неї, забезпечує право на безоплатну вторинну правову допомогу для громадян України, які мешкають на території Криму. Також забезпечує реалізацію права на спадкування для таких людей.

Зеленський підписав закон за лічені дні до саміту Кримської платформи.

Нагадаємо, ще восени 2020 року президент Володимир Зеленський озвучив ідею саміту Кримської платформи.

Захід відбудеться 23 серпня 2021 року.

Відразу 45 держав стануть засновницями Кримської платформи, заявив Глава МЗС України Дмитро Кулеба. Зокрема, прибудуть президенти таких країн: Латвія, Литва, Естонія, Польща, Словаччина, Угорщина, Молдова, Словенія та Фінляндія.