Президент України Володимир Зеленський 24 серпня 2019 року підписав Указ про відзначення 29 серпня Дня пам’яті захисників України, що загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Дата приурочена до дня виходу з оточення в Іловайську 29 серпня 2014 року, та найбільших втрат української армії на Донбасі.

Як повідомляє Офіс Президента України, сьогодні, 29 серпня Володимир Зеленський зустрівся з членами родин полеглих військових.

«Хочу подякувати за зустріч. У цей трагічний день ми зустрічаємося з родинами загиблих захисників. Висловлюю велику повагу та подяку вам, усім рідним і близьким тих, хто віддав свої життя за Україну», – сказав Глава держави.

Держава має вирішувати проблеми родин загиблих захисників України. Щоб розуміти ці проблеми, необхідно щороку проводити такі зустрічі, – зауважив Президент. Під час зустрічі обговорювали соціальне, пенсійне та медичне забезпечення сімей військових. Учасниками зустрічі сьогодні також були Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, керівник Офісу Президента Андрій Єрмак, представники уряду.

Володимир Зеленський наголосив, що впродовж 2021-2022 років необхідно розв’язати питання черги на отримання житла для родин загиблих учасників бойових дій на сході України та ветеранів.

«Наше завдання – за залишок цього року й за наступний, 2022 рік закрити всю чергу щодо компенсацій за житло для сімей загиблих і ветеранів», – сказав Глава держави.

Окрім того, було обговорено питання законодавчого закріплення статусу захисників України. Зокрема йшлося про соціальні гарантії, які потрібно визначити в окремому законі.

Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак повідомив, що питання соціального забезпечення захисників України обговорюватиметься на засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад при Главі держави, на яке запросять членів родин українських героїв.

«На наступне засідання – воно буде у вересні – ми запросимо вас. Там будуть представники всіх регіонів, буде центральна влада, і ми проговоримо всі ці питання (щодо соціального забезпечення. – Ред.)», – зазначив Андрій Єрмак.

Альона Вербицька – Голова Консультативної ради з питань захисту прав захисників України, запропонувала напрацювати законопроект, який на законодавчому рівні забезпечить порядок і механізм реалізації соціальних пільг і гарантій від держави родинам загиблих захисників України. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль підтримав цю пропозицію.

Вербицька запропонувала пришвидшити виконання Указу Президента України щодо створення регіональних консультаційних центрів з питань забезпечення прав і свобод захисників України при місцевих адміністраціях.

«Це саме той механізм, який може забезпечити реалізацію місцевих соціальних пакетів і контролювати якість надання послуг і нашим захисникам, і родинам загиблих, і їхнім дітям», – сказала Альона Вербицька.

Також Сергій Куніцин, – Голова Консультативної ради у справах ветеранів війни, сімей загиблих (померлих) захисників України повідомив, що консультативні ради щодо захисту прав ветеранів, які створені при всіх обласних державних адміністраціях, – плідно працюють і почали розглядати всі питання.