Володимир Зеленський записав відеозвернення, правда для жителів Кривого Рогу.

У відео він агітує їх прийти на вибори в неділю і проголосувати. Прямої агітації за свого кандидата немає.

У соцмережах президента цього звернення немає, колеги повідомили, що відео взято з Instagram Дмитра Шевчика, кандидата в мери Кривого Рогу від “Слуги народу”.

6 грудня нагадаємо, в рідному місті президента пройде другий тур виборів мера. Зеленський закликав прийти і проголосувати за мера, якого “давно заслуговує Кривий Ріг”.

Якщо коротко – однозначний лідер гонки і чинним мер Вілкул-старший зняв свою кандидатуру і тепер у кандидата від “Слуги народу” і людини Ахметова, Дмитра Шевчика, є шанс перемогти. Власне, Вілкул-старший для цього, за нашою оцінкою, і відступив, – пише тг-канал “Клименко-Тайм”.

Закінчив Зеленський словами “Агітувати я ні за кого з кандидатів не можу, але це і не потрібно, ви люди розумні, самі все знаєте”. Чим ще більше закріпив такий собі батьківський тон всього звернення.

Юридично текст вивірений, назвати його агітацією не можна. Як не можна юридично назвати агітацією і недавню поїздку президента до Кривого Рогу.

“Але, Володимире Олександровичу, якщо вже останнім часом ви так багато часу приділяєте рідному місту – вважаємо, що зобов’язані саме в цьому контексті озвучити інформацію. Ваші земляки повідомляють, що сьогодні на шахті” Тернівська “в Кривому Розі в результаті обвалу постраждав робітник . Наші читачі і глядачі з вашого міста, які брали участь в зйомках фільму Klymenko Time про Кривий Ріг і публічно до вас зверталися, просять передати повідомлення – “це вже третій нещасний випадок з моменту початку судилища над шахтарями. Скільки ще нещасть має статися, щоб “велике начальство” відреагували на страшні умови праці. “.

Нагадаємо, що зараз в Кривому Розі йдуть суди над шахтарями, які влаштували протести у вересні цього року. Позови подані на близько 400 чоловік. Криворізький залізорудний комбінат хоче, щоб шахтарі визнали, що їх акція була страйком. І хочуть … збити з них гроші, компенсацію за збитки підприємству від протестів.

І так, ця ситуація зараз повністю ігнорується центральною владою “, – констатують Клименки.

Нагадаємо, сьогодні, 3 грудня, на шахті “Тернівська” (ПАТ “Криворізький залізорудний комбінат”) стався обвал гірської породи. З-під завалу вдалося дістати трьох шахтарів.

Про це повідомив голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець у Фейсбуці.

“Рятувальники уточнюють, що під завалом опинилися три людини. Бійці гірничорятувальної служби спрацювали оперативно – розібрали завал та витягли людей. Двоє постраждалих доставлені до медичного закладу. Третій від госпіталізації відмовився”, – написав Волинець.

Крім того, він висловив сподівання, що розслідування причин аварії проводитиметься об’єктивно.

Волинець переконаний, що надзвичайна подія сталася через безвідповідальність з боку керівників КЗРК та служби Держпраці.

“В процесі протесту гірників на КЗРК, який проходив з 2 вересня до 15 жовтня, прем’єр-міністром було дано доручення Держслужбі праці провести якісну перевірку, чого належним чином не було виконано. Тому що перевірка здійснювалась в умовах простою підприємства, а не в умовах видобутку”, – зауважив Волинець.