Кандидат у держсекретарі США Ентоні Блінкен назвав корупцію внутрішньою загрозою України. Також державі бракує інвестицій – саме вони можуть давати можливість ефективно розвиватись Україні.

Блінкен зауважив, що США повинні допомогти Україні з цим справитись. Про це кандидат у держсекретарі сказав під час сенатських слухань, повідомляє “Голос Америки”.

За словами Блінкена, головна зовнішня загроза України – Росія. Однак навіть якщо розв’язати цю проблему – внутрішня загроза є не менш небезпечною.

“Якщо загрозою України ззовні є Росія, то її внутрішніми загрозами є корупція, брак інституцій, які можуть ефективно вести країну”, – запевнив Блінкен.

“Навіть якщо ми успішно триматимемо Росією на відстані, але загроза всередині продовжуватиметься, їм (Україні – ред.) буде дуже важко збудувати життєздатну демократію”, – запевнив Блінкен.

Кандидат у держсекретарі США наголосив, що корупція завжди руйнує розвиток держав та створює конфлікти у світі. Деякі супротивники навіть використовують корупцію як інструмент зброї.

“Однак це також є слабке місце наших супротивників. За всіма напрямками ми маємо бути більш зосередженими і забезпеченими, щоб боротися з корупцією”, – пояснив Блінкен.

Нагадаємо, Володимир Зеленський у грудні 2020 року коментував корупційну проблему в Україні Зеленський розповів, чи продовжують в Україні боротися з корупцією . Тоді він запевнив, що ЄС та Захід визнають, що “верхівка” України хабарів не бере.

Попри це, в Україні намагаються побороти корупцію повністю.

Зеленський висловив сподівання, що до кінця своєї каденції українці зможуть побачити знищення корупції вже у середній ланці. Це станеться за умови повної цифровізації держави.