Текст скандального рішення Конституційного суду про е-декларування був в Офісі президента вже 27 жовтня, тобто в день ухвалення рішення. “Поділились” ним із президентом окремі судді.

В свою чергу представник президента у КС Федір Веніславський в інтерв’ю для “Радіо Свобода” сказав:

“Я вам відкрию таємницю, що оскільки рішення вже було проголосоване, то деякі судді поділилися тим, про що в ньому йшлося, і ми розуміли, що рішення вже є необґрунтованим, і що вже така реакція є абсолютно справедливою і абсолютно правомірною”.

Водночас, представник Зеленського в суді заперечує, що президент знав про вказане рішення заздалегідь.

Веніславський, за його словами, почав розуміти, що таке рішення буде ввечері 26 жовтня, “коли на сайті Конституційного суду з’явилося (абсолютно раптово і всупереч всім положенням закону про Конституційний суд та регламенту) питання про розгляд закону”.

Представник президента також розповів, що особисто сказав главі державі про те, що судді ухвалили відповідне рішення.

“Сказати, що президент був розлючений – це взагалі нічого не сказати. Тому що він чудово зрозумів, що йдеться про системний наступ з боку Конституційного суду на всю систему антикорупційних органів”, – сказав Веніславський.

Зазначимо, Національне агентство з питань запобігання корупції направило клопотання до суду про закриття провадження, в якому фігурує глава Конституційного суду Олександр Тупицький. В КС запевняють, що ця справа – позов Тупицького проти НАЗК.

Національне агентство з питань запобігання корупції направило клопотання до суду про закриття 62 проваджень, зокрема й того, в якому фігурує Тупицький.

Нацагентство пояснює, що закрило справи через рішення КС від 27 жовтня і зазначає, що посадовцям (в тому числі й Тупицькому – ред.) пощастило, бо “робота, яка була проведена НАЗК, була зведена нанівець через позицію КСУ”.

Проте КС запевняє, що справа стосується позову самого Тупицького до НАЗК щодо “незаконності дій посадовців агентства та спростування поширеної ними брехні”.

У суді наголошують, що справу хочуть закрити “з метою уникнення юридичної відповідальності за свої дії”.

Пресслужба Конституційного суду додає, що жодних протоколів НАЗК щодо Тупицького не складало і не вручало.

НАЗК у коментарі УП підтвердило, що направило клопотання про закриття провадження за позовом Тупицького проти очільників відомства.

Нагадаємо, Глава НАЗК Олександр Новіков в інтерв’ю “Українській правді” розповідав, що КС не дає перевірити можливий конфлікт інтересів у рішеннях, що стосуються закону про НАБУ.

Тупицькому винесли припис через те, що Нацагентство вимагало надати копії заяв суддів КС про конфлікт інтересів, а Конституційний суд цього не зробив.

КС просив його скасувати, а 24 вересня Окружний адмінсуд Києва зупинив дію припису до розгляду справи по суті.

Також, через скандальне рішення КСУ.