Рішення про введення санкцій стосовно телеканалів “112 Україна”, NewsOne і ZIK було підготовлено в умовах абсолютної таємності, написав у соєму телеграм-каналі екс-нардеп Сергій Лещенко.

За його словами, засідання РНБО було скликано на 19.00 вівторка, 2 лютого, із метою ухвалити блискавичне рішення в момент “максимального послаблення президента РФ Володимира Путіна внутрішніми конфліктами” і ймовірного загострення внутрішньої ситуації в Росії у зв’язку із судом у справі опозиціонера Олексія Навального.

“У момент консолідації всього цивілізованого світу проти режиму Путіна йому буде важче здійснити можливі відповідні дії щодо України”, – написав Лещенко.

Також, за його даними, на ухвалення рішення вплинуло встановлення контакту з новою адміністрацією Джо Байдена після дзвінка держсекретаря Тоні Блінкена міністру закордонних справ Дмитрові Кулебі.

Аналогічну думку висловив і телеграм-канал “Политика Страны”.

“По закриттю каналів – головне це те, що є джерелом даного рішення.

А джерелом є позиція США, посольство якої вже більше року говорить про «російську інформаційну загрозу» всередині України.

Як би не дратувала Зеленського і Ко інформаційна політика трьох каналів, Банкова ніколи не пішла б на таке зухвале знищення свободи слова в Україні, якщо б не отримала попередньої відмашки американців.

Не випадково всі прозахідний лобі (так звані соросята) дружно підтримали цей акт небаченої для України цензури “, – йдеться в повідомленні.

А от колеги з телеграм-каналу “Тёмный Рыцарь” припускають, що ще одним аргументом проти цих каналів став той факт, що в їхньому ефірі весь час транслювали Шарія.

Нагадаємо, 2 лютого президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про санкції щодо нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака та належних йому телеканалів “112 Україна”, ZIK, NewsOne. Їм наказано зупинити мовлення, усю легальну діяльність медіакомпаній припиняють строком на п’ять років.

Провайдери відразу ж почали блокувати телеканали.

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що телеканали “з так званого пулу пана [нардепа Віктора] Медведчука досить активно й часто відкрито використовують як інструменти чужої іноземної пропаганди в Україні”.

Телеканали у спільній заяві повідомили про “політичну розправу” і пообіцяли боротися “за своє право мовити для українців”.