Володимир Зеленський вперше публічно прокоментував інформацію щодо скупчення та переміщення російських військ поблизу кордонів України. Хоча ще кілька днів тому на Банковій заявляли, що коментувати немає чого – мовляв, все як завжди. 

Володимир Зеленський наголосив, що вдячним західним партнерами за надану інформацію, утім, як заявив Зеленський – психологічний тиск Росії вже давно нікого не лякає, передає “5 канал”.

«Нещодавно з’явилася інформація про можливе загострення «хвороби» – наші західні партнери надали дані про активне переміщення російських військ уздовж українських кордонів та підвищення їх концентрації. Насамперед ми вдячні нашим партнерам за інформацію… З боку РФ ми чуємо закиди, що саме Україна затягує мирний процес і зриває зустріч у нормандському форматі. Сподіваюся, тепер увесь світ бачить, хто справді хоче миру, а хто концентрує майже 100 тисяч військових на нашому кордоні», – заявив Зеленський.

Він зазначив, що обстріли та вибухи, скупчення та переміщення військ відбуваються на Донбасі вже восьмий рік поспіль.

«Психологічний тиск з боку РФ на нас давно не діє. Наші спецслужби, наша розвідка володіють повною інформацією. Наша армія готова дати відсіч будь-кому, будь-коли і будь-де», – додав президент України.

Нагадаємо, що недавно газета The Washington Post повідомила, що Росія нібито відновила нарощування військової сили на кордоні з Україною, що викликає занепокоєння серед чиновників США та Європи.

9 листопада агентство Bloomberg заявило, що Росія перекидає до кордону з Україною танки і цього разу розгортання часто відбувається вночі і проводиться «елітними підрозділами» російських військ. Натомість в українському Генштабі інформацію про нарощування військ Росії біля українського кордону спростовували.

США відреагували на ситуацію, яка виникла на українсько-російському кордоні та проінформувало, що уважно слідкує за тим, що відбувається. 

Про це повідомила в.о. заступника керівника місії США при ОБСЄ Елізабет Розенсток-Сіллер на засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні.

«Нам відомі публічні повідомлення про незвичайну військову активність Росії поблизу України. Я не можу говорити про російські наміри, але ми, як завжди, уважно спостерігаємо за регіоном. І як ми чітко заявляли у минулому, будь-які ескалаційні чи агресивні дії викликатимуть велику стурбованість у США. Ми продовжуємо підтримувати деескалацію у регіоні та дипломатичне врегулювання конфлікту на сході України», – заявила вона.

«Ми закликаємо Росію припинити агресію, дотримуватись режиму припинення вогню, виконувати свої Мінські зобов’язання та вивести свої сили з суверенної території України», – заявила представник місії США в ОБСЄ.