Вчора Рада національної безпеки й оборони ухвалила санкції щодо посадовців, які зрадили Україну. Також варто чекати проблем чиновникам усіх рівнів із подвійним громадянством і на цьому екстрені засідання РНБО не закінчаться. Про це заявив секретар РНБО Олексій Данілов.

Виникає логічне питання, хто наступний з олігархів може потрапити під санкції і чому?

Політолог Микита Трачук зазначає: “На наших очах РНБО набуває значно більше значення, ніж будь-коли раніше. Сьогодні стало відомо, що Зеленський розширив граничну чисельність працівників Апарату РНБО на майже 50 осіб — до 237. Тобто, у нього і далі великі плани по використанню цього органу для реалізації своїх рішень, сумнівних із точки зору законності.

Фактично консультативний орган перетворюється в надзвичайний, такий собі ДКНС ім. Зеленського. І грає роль прямого провідника інтересів президента та його рішень. І потрапити під “каток” може хто завгодно: від блогера, експерта, журналіста — до олігарха, що показує кейс Медведчука”.

Микита Трачук прогнозує, що триватимуть удари по Медведчуку і його оточенню. Але не тільки по ним.

“Бити будуть через економічні моменти, продовжуючи видавлювати Медведчука з ринку нафтопродуктів. Можуть добратися і до Фірташа. Хоча з політичної гри він виведений із 2014 року, але економічні м’язи ще має. Ті ж його облгази можуть потрапити під роздачу.

Не виключаю, що спробують тим чи іншим рішенням РНБО дістатися до Коломойського, щоб тримати його на короткому повідку. Можуть “помацати” і Порошенка, ігри якого із вулицею (мітинги на захист засудженого одеського активіста Стерненка) неабияк тріпають нерви Банковій”, — припускає політолог.

Політолог Андрій Мішин вважає, що легше сказати, хто з олігархів не потрапить під удар. А не потраплять, на його думку, представники великого бізнесу, які в цей момент так чи інакше є союзниками Офісу президента.

“Думаю, якийсь час можуть відчувати себе спокійно Ахметов і Пінчук. А іншим — варто задуматися. Зрозуміло, що продовжать “наздоганяти” Медведчука. Можливо, зачеплять Коломойського, на якого націлені Штати. Битимуть по Фірташу, щоб відібрати його “монопольку” по облгазам і витіснити з енергетичного бізнесу.

З тієї ж причини — дотиснути ОПЗЖ, можуть пресувати і партнера Фірташа — Льовочкіна. Ну і, знову ж таки, лояльність телеканалу “Інтер” потрібно вибивати. Є підстави взятися і за Порошенка, — каже політолог.

— У нього багато дивного бізнесу, в тому числі пов’язаного з росіянами, який можна підвести під категорію офшорів. При бажанні зіграти на цьому можна. А бажання у Зеленського “потріпати” Порошенко, думаю, є”.

Андрій Мішин порівнює список санкцій та гіперактивність президента з терміном “амок”. “Він походить від малайського “amoq” — “впасти у сліпу лють і вбивати”.

“Воно характеризується різким руховим збудженням (як правило, бігом) і агресивними діями, безпричинним нападом на людей… Так ось Зеленський, який довго не діяв, зараз ніби впав у “амок” — почав масштабні агресивні дії проти опонентів”, — резюмує політолог.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.