РНБО запровадили санкції проти Тараса Козака та Віктора Медведчука. Петро Порошенко зауважив, що йому СБУ не надавала схожих даних. Але Володимир Зеленський натякнув, що таке рішення мав ухвалити ще його попередник.

Запровадження цих санкцій тільки підкреслили давню боротьбу Володимира Зеленського й Петра Порошенка. Таку думку у своєму блозі “Грані правди” висловив журналіст Павло Казарін.

За словами Казаріна, прихильники попереднього президента не були готові до такого кроку чинної влади. Тому таке рішення деякі українці старанно знецінюють.

«Здається, що вони (прихильники Порошенка) були б не проти, щоб санкції проти Віктора Медведчука виявились невдалими»,– заявив Казарін.

На думку журналіста, це дозволило б надалі переглядати свої “оцінки” чинному президенту. Також це дозволить виборцям Порошенка вважати, що “повістка суверенітету” залишилась у його монопольній власності.

Казарін запевнив, що натомість прихильники Володимира Зеленського так само знецінюють усю роботу Петра Порошенка. Також він зазначив, що попереднє президенство було не лише з “втрачених можливостей”.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони від 2 лютого 2021 року про застосування санкцій проти нардепа Тараса Козака та телеканалів кума Путіна Віктора Медведчука – “112 Україна”, NewsOne, ZIK.

“Увести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 лютого 2021 року “Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”.

Санкції ввели проти нардепа Верховної Ради від “Опозиційної платформи – За життя” Тараса Козака терміном на 5 років.

Вони передбачають:

1) блокування активів – тимчасове обмеження права особи користуватися та розпоряджатися належним їй майном;

2) обмеження торговельних операцій;

3) обмеження, часткове чи повне припинення транзиту ресурсів, польотів та перевезень територією України;

4) запобігання виведенню капіталів за межі України;

5) зупинення виконання економічних та фінансових зобов’язань;

6) анулювання або зупинення ліцензій та інших дозволів, одержання (наявність) яких є умовою для здійснення певного виду діяльності;

7) повна або часткова заборона вчинення правочинів щодо цінних паперів, емітентами яких є особи, до яких застосовано санкції згідно з цим Законом;

8) припинення видачі дозволів, ліцензій на ввезення в Україну

з іноземної держави чи вивезення з України валютних цінностей та обмеження видачі готівки за платіжними картками, емітованими резидентами іноземної держави;

9) заборона передання технологій, прав на об’єкти права інтелектуальної власності.