Президент Зеленський програв свій рідний Кривий Ріг, пише телеграм-канал БАНКОВАЯ.

Далі без змін.

І не стільки завдяки безглуздому бездушному зверненню до криворіжців, скільки завдяки делегуванню виборного кейса не тим людям.

Мантра «Вілкул пішов – Шевчик переможе» не спрацювала. Магія закінчилася. У другому турі, з великою ймовірністю, перемагає раніше непрохідний Костянтин Павлов. Так, результати екзит-полів публікують різні, але врятувати Зеленського може тільки впевнена перемога. Навіть якщо у Шевчика буде невелика перевага по голосам – це гарантовані звинувачення у використанні адмінресурсу і тиску на виборчком.

Важливо зазначити, що у Кривому Розі Дніпропетровської області два екзит-поли на виборах міського голови дали дуже відмінні результати.

Один із них прогнозує перемогу кандидата від владної нині партії «Слуга народу» Дмитра Шевчика, який, за даними цього опитування станом на 18-у годину, мав би отримати 51,7% голосів. Його суперник Костянтин Павлов від «Опозиційного блоку – За життя», за цими даними, мав би отримати 47,2%.

Оновлені дані цього опитування станом на 20-у годину прогнозують ще впевненішу перемогу Шевчика: йому віддають 52,61%, Павлову 46,05%.

Телеканал «Україна 24», який повідомив про цей екзит-пол, не навів подробиць про це опитування, згадавши спершу лише очікувану граничну похибку в 2,5%; при оновленні даних зникла і ця згадка.

Це опитування, мовиться в повідомленні, провели на замовлення фонду «Українська політика». Керівником цієї організації є політолог Кость Бондаренко.

Інший екзит-пол, навпаки, станом на 19-у годину дав Шевчикові 41,14%, натомість Павлову прогнозує перемогу з 58,86%.

Рівень досяжності (кількість виборців, які погодилися взяти участь в опитуванні) становить 73%. Помилка вибірки не повинна перевищувати 2,5–3%. Екзит-пол проводився на 44 виборчих дільницях Кривого Рогу, в опитуванні за станом на 19-у годину взяли участь 14 тисяч виборців.

Це опитування провела громадська організація з Дніпра «Центр з дослідження розвитку територій».

Правдивість обох опитувань перевірити неможливо.

Сайт «Тексти» залічує фонд «Українська політика» до псевдосоціологічних організацій. «Центр з дослідження розвитку територій», як мовиться на його сайті, був створений зовсім недавно, напередодні жовтневих місцевих виборів 2020 року, про його діяльність практично нічого не відомо.

Нагадаємо, Кривому Розі 6 грудня відбулося повторне голосування (яке неформально називають другим туром виборів) на виборах міського голови. На посаду міського голови балотувалися кандидат від партії «Слуга народу», гендиректор ПАТ «Центральний гірничо-збагачувальний комбінат» Дмитро Шевчик і кандидат від «Опозиційної платформи – За життя», радник мера Кривого Рогу Костянтин Павлов.