Президент Володимир Зеленський звільнив Сергія Кривоноса з посади заступника секретаря Ради нацбезпеки і оборони України. Такий указ він підписав 29 грудня.

Документ оприлюднений на сайті глави держави. Згідно з ним, Кривоноса направили у розпорядження Міністерства оборони. Наразі причини відставки невідомі.

Звільнити Кривоноса Сергія Григоровича з посади заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони України та направити його у розпорядження Міністерства оборони, – мовиться в указі №604/2020.

“Президент звільнив своїм указом заступника секретаря РНБО Кривоноса.

Кривонос – відомий прихильник Порошенка, якого незрозуміло навіщо так довго тримали на цій посаді.

Але характерно, що звільнили його незабаром після того як Кривонос висловив одну з небагатьох слушних думок, розкритикувавши Зеленського за його заяву про загальну мобілізацію”, – коментує відставку “Політика страни”.

Раніше заяви Кривоноса розкритикував Міхеіл Саакашвілі і закликав Зеленського звільнити його.

“Чи є за бажання до чого причепитися в заяві Президента Зеленського? Звісно, є.

Чи є елементи логіки в тому, що сказав генерал Кривонос? Звісно, є.

Але це питання набагато ширше і стосується засад державності і відповідальності конкретних посадових осіб.

Генерал Кривонос – не політолог, не оглядач та не відставник, який записався в експерти, він діючий заступник голови РНБО. Функція цієї посадової особи – готувати президента до згаданих ситуацій, давати йому різні альтернативні варіанти як на них реагувати, координувати дії Міністерства оборони та інших силових структур. Але ніяк не відпускати кпини з преси, намагаючись довести, що Зеленський повністю некомпетентний, а ось він, генерал Кривонос, на відміну від Президента дуже компетентний.

Прагнучи показати президента некомпетентним, він підготував хоч одну сторінку пропозицій, як уберегти країну від повномасштабного вторгнення або що робити, якщо таке станеться?

Я б такого заступника глави РНБО негайно звільнив. Тому що його цей сьогоднішній випад говорить не про професіоналізм, а, навпаки, про повну відсутність професійної етики і про те, що цей орган або значна його частина вкрай неефективна.

РНБО потрібно реорганізувати і готувати справжні плани, розраховані на різні сценарії, а не хихикати з різних медіа і на фейсбуці”.