У кінці літа Україна повністю відмовиться від паперових документів – державні органи не матимуть права вимагати у українців такі документи.

Про це заявив президент Володимир Зеленський під час виступу на Diia Summit Spring 2021 рамках Всеукраїнського форуму “Україна 30. Цифровизация”, повідомляє пресслужба ОПУ.

За його словами, 24 серпня цього року Україна увійде в режим paperless (безпаперовий).

“Як і обіцяли, жодних паперів для державних органів. Жоден (орган. – Ред.) не зможе вимагати від громадян України папірці або довідки для надання державних послуг. І ми зробимо все, щоб “держава без паперу” існувала дійсно не на папері (офіційно)”, – заявив Зеленський.

Також він відзначив, що торік Україна вперше взяла участь у дослідженні рівня зрілості сфери відкритих даних Open Data Maturity та увійшла до топ-20, отримавши кращий результат, ніж середній показник у Європі.

«Інший пункт моєї програми – доступ до швидкого інтернету для всіх мешканців нашої України. Лише за останні півроку понад два мільйони громадян вперше отримали доступ до 4G. Мільйон українців навчились азів цифрової грамотності. А цьогоріч ми прагнемо забезпечити доступом до фіксованого інтернету три тисячі українських сіл, їхні школи, лікарні та бібліотеки», – сказав Володимир Зеленський.

Він нагадав, що ще одним пунктом його президентської програми було надання можливості громадянам України брати участь в ухваленні важливих рішень через інтернет.

«Сьогодні – знаковий день, коли ми робимо перший крок на шляху до електронної демократії. І цей крок – запуск у «Дії» електронних петицій», – заявив Глава держави.

Президент подякував команді Міністерства цифрової трансформації за проведену роботу.

«Вірю, що разом ми обов’язково побудуємо країну без багів та вірусів», – резюмував Глава держави.