У російських військових є великі запаси снарядів, адже агресори звозили їх пів року. Навіть попри той факт, що вся логістика ворога на Південнобузькому напрямку вже порушена.

На своєму каналі в Ютуб військовий експерт Олег Жданов зробив прогноз, як довго загарбники зможуть протриматися в Херсоні і на тимчасово окупованих територіях правого берега Дніпра.

Попри те, що наші бійці б’ють по складах БК окупантів, у ворога залишається велика кількість снарядів. І вони ці запаси поповнюють.

Я вам розповідав, що вони як мурахи. На човнах, по кілька ящиків, намагаються перевозити ті боєприпаси, на понтонах тягнуть ці боєприпаси, а ми намагаємося їх топити… І ось тільки коли тих снарядів, що вони перекидають через Дніпро, буде набагато менше, тих, які витрачають кожен день і їх запаси почнуть вичерпуватися,– пояснив Жданов.

Він додав, що зараз окупанти можуть протриматися місяць на правому березі завдяки величезним запасам. За словами Жданова, саме через великі запаси в окупантів нашим військовим доводиться “топтатися”.

Припасів у ворога вистачить ще надовго, але ЗСУ знаходять склади росіян, а потім туди “щось прилітає”. Але для повного знищення окупантів на правому березі знадобиться час.

Раніше експерт зазначив, що російські військові почали грабувати квартири у Херсоні. Окупанти намагаються втекти через Дніпро разом із награбованим.

За інформацією, отриманою від жителів Херсона, російські тилові військові підрозділи, які перебувають у окупованому місті, почали грабувати квартири у місті.

Зокрема, окупанти відбирають у мешканців Херсона побутову техніку

“Вони прекрасно розуміють, що у них десь там є в запасі човен, пліт якийсь, і вони з цим барахлом попливуть на лівий берег”, — припустив Жданов.

За словами військового експерта, у тих російських військових, які перебувають на фронті, вибір є дуже простим: “У тих, хто на передовій, дві думки: як би не загинути, і якщо нікуди бігти, то давайте здаватися в полон”.

Проблемою для росіян є відсутність надійних шляхів для евакуації на лівий берег Дніпра. “Вже ніхто баржі не тягне, пороми на понтонах. Мости ми контролюємо, вони бояться заходити на міст, тому що в будь-який момент може прилетіти”, — наголосив Жданов.

За його словами, якась частина окупантів буде переправлятися по воді на підручних плавзасобах, хтось загине, а якась частина здасться.

Експерт зазначив, що на півдні України зараз дислокується близько 25 тисяч російських військових.

Це, за словами Жданова, не тільки найбільша, а і найбоєздатніша частина окупаційного контингенту.
Своєю чергою експерт Defense Express Іван Киричевський вважає, що ЗСУ мають завдання не тільки просунути лінію фронту на Півдні, а фізично знищити російське угрупування військ, яке там перебуває

Про це він сказав в ефірі телеканалу “Еспресо”.

“Я оцінюю успіхи на Півдні не за глибиною просування наших військ, а за темпами знищення російського окупаційного угрупування. Російські окупаційні війська демонструють, що не збираються тікати з Херсонщини. Вони збираються там стояти на смерть, але незрозуміло для чого”, – підкреслив Киричевський.

За його словами, окупанти під вогневим контролем ЗСУ продовжують ремонтувати переправи, але невдало.

“Під час контрнаступу на Харківщині ЗСУ знищили близько 100 танків, а на Херсонщині ЗСУ знищили вже 122 танки. Темпи знищення окупантів на Херсонщині зросли на 50%, і це позитивна динаміка. Я дотримуюсь своїх оцінок, що до періоду зимових холодів ЗСУ відвоюють Херсон, і тут вже є питання: наскільки кривавою буде ціна для Кремля?”- додав Киричевський.