Втеча експрезидента України Петра Порошенка спричинила неабиякий шквал серед українців. Деякі називають подібні дії «подарунком Україні», адже поваги така поведінка викликати точно не може.

«Для початку – людина, яка називає себе «лідером опозиції», не може збігати закордон чисто за фактом оголошення підозри у держзраді. Статус «лідера опозиції» диктує зворотну логіку – прийти до силовиків і до суду з «відкритим забралом» і публічно доводити свою невинність», – коментують автори на Телеграм каналі «Центр пропаганды».

Важливо відмітити, що політтехнологи партії «Європейська солідарність» не прорахували важливий момент – Порошенко спочатку втік закордон, а тільки потім почав заявляти про себе – «я – глава держави». Таким чином політик самостійно поставив себе в один ряд із диктатором-втікачем Віктором Януковичем.

Крім того, Петро Порошенко власноруч відрізав себе від своїх прихильників, випустивши із рук кермо «операційного» управління фракцією «ЄС». І на цьому фоні прихильники втікача вже почали писати про те, що краще на наступних виборах висунути у президенти Марину Порошенко, поки «сивочолий гетьман» сидітиме у в’язниці.

Важливо наголосити, чим більше Порошенко сидітиме за кордоном, тим більша ймовірність того, що амбітні політики заберуть увагу та вплив до своїх рук. Як от, наприклад, не проти зробити нардепи Гончаренко, Вятрович чи навіть Ірина Геращенко у бік власних політпроектів.

Нагадаємо, що «опозиціонер», разом зі своїми прибічниками, продовжує критикувати чинного президента України. Проте важливо зазначити, що президент активно боровся з олігархами. Цю іміджеву обіцянку треба було виконати за всяку ціну, і «слугам» довелося неабияк попотіти, щоб зібрати голоси під відповідний закон, а незгодних — виключити з фракції, як це сталося з нардепкою Людмилою Буймістер, яка проголосувала проти.

Окрім цього, у своїх звинувачувальних заявах Порошенко керується аргументом, буцімто фракція Зеленського розпадається.

Проте, насправді, розколу в команді ЗЕ немає, а українці бачать позитивні тенденції в політиці чинної влади. Деякі розбіжності, на думку політологів, не є суттєвими. Цю ситуацію коментує Петро Олещук, український політичний аналітик.

«Я б не називав те, що відбувається всередині команди, розколом. Група Разумкова — це не перша втрата всередині команди. Уже йшли “молоді реформатори”: експрем’єр-міністр Олексій Гончарук, екссекретар РНБО Олександр Данилюк, ексгенпрокурор Руслан Рябошапка, а до цього — ексголова ОП Андрій Богдан разом зі своїми людьми. Критично нічого не змінилося”, — розмірковує Олещук.

Показово, що за рік рейтинг Зеленського практично залишився незмінним. У грудні 2020 року, як і сьогодні, за нього готові були голосувати 27% виборців (дані КМІС).

Більш того, Володимир Зеленський другий рік поспіль очолює рейтинг “Політик року”

Згідно з опитуванням Фонду «Демократичні ініціативи» спільно з Центром Разумкова, у 2021 році «політиком року» Зеленського назвали 17% українців, минулого року таких громадян було 14,8%.

На другому місці в цій номінації опинилися п’ятий президент Порошенко (8,1%) та ексспікер ВР Разумков (8%).