Було кілька причин на те, чому на початку повномасштабної війни російські війська вийшли саме з півночі, а не з півдня України. Одна з них – окупанти почали зазнавати там поразки, коли їх почали руйнувати українські війська.

Окрім того, схід України загарбники не залишили, адже Донбас був їх початковою ціллю у розв’язаній війні.

Про це розповів військовий експерт Олег Жданов.

“Цьому могло сприяти кілька причин. Перша причина – вони почали зазнавати поразки, ми почали їх руйнувати на півночі. Тому що в них на півночі було дуже глибоке вклинення і повна відсутність логістики. Їм треба було її будувати від самого початку. Російські війська стояли в очікуванні – коли їм привезуть боєприпаси”, – пояснив Жданов.

“Припустимо, в районі Бучі або Ворзеля були епізоди, коли російський екіпаж покидав свій танк і тікав. Тому що в них закінчився боєкомплект у танку і вони знали, що його ніде зарядити. І поїхати цей танк далеко не може, тому що у нього пального в баках залишилося зовсім трішки. Саме тому вони прибрали північний напрямок”, – додав військовий експерт.

“А ми потихеньку починали їх громити, особливо угруповання під Броварами. Там танкова дивізія шарахалася і ми її били з усіх боків”, – зауважив він.

Жданов також пояснив, чому окупанти не залишили схід України.

“Тому що це було початково оголошено як політична ціль цієї війни – це “звільнення” територій “Донецької” і “Луганської народних республік”. Тому Росія не могла не перекинути війська саме на Донбас. І всі зусилля вони зосередили на Донбасі. У них успіх вийшов тільки там, де вони змогли обійти наші укріплення”, – сказав військовй експерт.

Він продовжив, що ворожі війська зайшли з боку Харківської області в тил і ЗСУ вимушені були відступати, щоб не потрапити в оточення в Луганській області. Загарбники також зайшли з Криму та розвинули наступ на Бердянськ і Маріуполь.

“Маріуполь залишився в оточенні, а далі війська всі відійшли. Йшли жорстокі бої за Волноваху, щоб зупинити там війська Росії. Ну, тоді сил у нас не вистачило і ми відійшли далі. Волноваха була залишена і фронт стабілізувався вже так, як ми його бачимо на сьогодні”, – розповів Жданов.

Нагадаємо, секретар РНБО України Олексій Данілов заявив, що президент РФ Володимир Путін не зупиниться щодо війни, проте хоче зробити перерву.

За його словами, Путін поставив на карту все. Це буде самообман – думати, що він зупиниться. Утім, Данілов зауважив, що знищити російську армію швидко не можна, оскільки РФ використовує національні меншини у війні проти України.

“Сьогодні він хоче зробити перерву, бо бачить, що росіяни “вигоряють”. Але ми знаємо, як важко сьогодні працює їхній військово-промисловий комплекс, ми знаємо, скільки у них танків і ракет, якими вони оснащені”, – пояснив секретар РНБО.

З його слів, якщо переможе тоталітарна держава, “цей бумеранг полетить світом, будь-хто, використовуючи силу, зможе окупувати якусь іншу країну, і ситуація вийде з-під контролю”. Проте, Данілов вказав, що Путін розуміє, що за кілька років в Україні з’явиться нове покоління, не знайоме з пережитками комунізму та СРСР, яке будуватиме країну.

Росії потрібен час, від 3 до 8 років, для того, щоб наростити свій військовий потенціал, здійснити ще один бліцкриг в Україні, а також в Молдові та країнах Балтії.

Таку думку висловив директор Інституту дослідження російської агресії Юрій Шуліпа в інтерв’ю “Главреду”.

За його словами, аби втілити свій задум і закріпити свої позиції на тимчасово окупованих територіях, РФ зараз намагається “заморозити” бойові дії і змусити Україну сісти за стіл переговорів. Якщо Росії вдасться закріпитися на окупованих територіях, то вона перетворить їх на такий собі “великий Донбас” і підтримуватиме конфлікт низької інтенсивності.

“Лінія фронту вже не 300 км, а розтягнулася до 1300 км. І цей широкий фронт буде тривати до тих пір, поки Росія не створить відповідні танкові, літакові дивізії та інше”, – сказав Шуліпа.

Він додав, що для того, щоб наростити військовий потенціал, Кремлю потрібно від 3 до 8 років.