Прем’єр-міністр Шмигаль точно так не хоче Саакашвілі до себе в уряд, як, мабуть, Разумков не хоче розглядати його в парламенті.

Про це під час включення в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту “Чудова четвірка” розповів політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман.

Експерт зауважив, що в українській політиці дуже часто деякі речі відбуваються зовсім не через те місце, через яке вони мають відбуватися. Така ж ситуація, за словами Володимира Кацмана, виникла і з призначенням Міхеіла Саакашвілі на посаду віцепрем’єра з питань реформ.

“Якщо дивитися на ситуацію із призначенням Саакашвілі, то прем’єр Шмигаль точно так не хоче Саакашвілі до себе в уряд, як, мабуть, Разумков не хоче розглядати його в парламенті. Тому це явно копають під Шмигаля. Терпіти Саакашвілі, який буде усіх зачіпати, кусати в уряді, у тому числі і Шмигаля, зовсім немає ніякого інтересу. Тому через уряд він його протягувати не буде”, – вважає Володимир Кацман.

“Такій масштабній особистості як Саакашвілі, звичайно, тісно буде у кріслі віце-прем’єра з питань реформ, тим більше сама посада і є де факто аналогом посаді прем’єра. Тому перший конфлікт виникне, на мою думку, саме через крісло очільника уряду, – заявив Ярослав Макітра.

У свою чергу політолог Андрій Золотарьов заявив, що зараз незрозуміло, в якому стані опиниться українська економіка. Якщо ситуація ще буде керованою – то це найкращий час для реформування. Якщо ж ситуація загостриться, то буде вже не до реформ, треба буде рятувати економіку, аби вона просто не рухнула.

Саме тому наступні місяць-півтора все залежатиме від стану процесів в економіці. Може бути, що Саакашвілі захоче на посаду прем’єра, аби зайнятися реформами. Проте може так статися, що крісло прем’єра через місяць-півтора може перетворитися на електричний стілець, а на нього Саакашвілі сісти не погодиться.

Загалом політично ця вся ситуація виглядає як досить яскравий і потужний крок. Але ми дуже добре знаємо, що Саакашвілі – це термінатор, тому бажано, аби цей крок не виявився бомбою сповільненої дії, яка закладена зараз під залишки системи влади у країні.

Тим не менше, як відзначає експерт Ярослав Макітра – не виключено, що Саакашвілі може відіграти свою роль і у протистоянні з тим же Порошенком.

Порахунки з експрезидентом цілком реальні. Якщо Міхеіл опиниться на посаді віцепрем’єра, може ініціювати перегляд всіх реформ та законодавчих дій попередників, знайти там багато «цікавої» інформації, правильно її «запакувати» і передавати у правоохоронні органи, чи й озвучувати це все назагал.

“Та й у команди Зеленського, окрім самого Президента та ще кількох людей, немає яскравих спікерів, які б все доступно та красиво доносили до суспільства. А Саакашвілі саме такий, – заявив він.