Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль подякував Європейському Союзу за транш у 600 мільйонів євро, про це він написав у Твіттері.

Сьогодні ЄС виплатив Україні новий транш у межах програми надзвичайної макрофінансової допомоги. Дякую Урсулі фон дер Ляєн та Європейській Комісії за підтримку. Ми переможемо та разом відновимо Україну, – написав Шмигаль.

У п’ятницю, 20 травня, Європейський союз виплатив новий транш у розмірі 600 млн євро. Кошти є частиною макрофінансової допомоги в розмірі 9 млрд євро. Про це йдеться у повідомленні глави Єврокомісії Урсули фон дер Ляйєн в твітері.

Глава Єврокомісії додала, що крім допомоги, ЄС буде працювати над платформою реконструкції, щоб допомогти відновити Україну як вільну, демократичну країну.

Допомога ЄС у відбудові України передбачає інвестиції на десятки мільярдів євро та десятиріччя роботи. Менш ніж за два тижні лідери ЄС зберуться для затвердження плану відбудови.

Концепцію та бачення Україна розробляла з Єврокомісією, розповіла віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина в ефірі телемарафону.

Важливо, що в основі цього документа лежить принцип співвласності, тобто не буде одностороннього фінансування, яке надаватиметься Україні. Ми будемо спільно визначати пріоритети, регіони і першочергові потреби, які потребують фінансування на основі запиту й роботи української влади, – пояснила вона.

Кошти не виділятимуть просто так. Будуть певні домовленості між ЄС та Україною. Євросоюз контролюватиме впровадження реформ. Завдяки цьому Україна зможе стати частиною Євросоюзу.