Заплановане на вересень підвищення мінімальної зарплати на 277 гривень не повинно викликати шоку у бізнесу. Нагадаємо, з 1 вересня 2020 року мінімалка зросте на 277 гривень. На думку Шмигаля, українські підприємці не повинні відчути ніякого додаткового навантаження у зв’язку з цим, пише “Сьогодні”.

“При 5000 гривень ніяких шоків не буде – підприємці додаткового навантаження не помітять. Що стосується 6000 грн – є різні думки. Ми бачимо, що конкуренція за робочу силу останнім часом стимулювала бізнес в питаннях ефективності і підняття зарплат. Таких підприємств близько 80%, інші повинні підтягуватися. У будь-якому випадку, рівень мінімальної зарплати – важливий баланс між реальним сектором економіки і соціальним обов’язком держави”, – сказав Шмигаль.

За його словами, уряд разом з експертами проаналізував наслідки і переваги поступового зростання мінімальної зарплати, тому нинішнє підвищення з 4723 до 5000 грн “буде майже непомітним як для людей, так і для економіки”.

Втім, на думку прем’єра, провести підвищення все одно необхідно. Шмигаль пояснив, що зараз в Україні спостерігається низька інфляція, сповільнюється споживчий попит і “охолоджується” економіка, що є передвісниками економічної кризи. Це може призвести спочатку до проблем із зарплатами у підприємств і відсутністю оборотного капіталу у банків, а потім настануть банкрутства.

“Тому наше завдання сьогодні розігріти економіку і підвищити споживчий попит. Перший крок в цьому напрямку – допомога пенсіонерам. Ми проіндексували пенсії, зробили відповідні доплати. Це важлива складова соціальної підтримки з боку держави та ефективний механізм м’якого стимулювання споживчого попиту. Тепер треба зробити другий крок”, – зазначив Шмигаль.