Більшість консерваторів у Британії за відставку Трасс і повернення Джонсона

Більшість членів Консервативної партії Великої Британії виступають за відставку їхньої лідерки, прем’єр-міністерки Ліз Трасс, а серед її наступників найчастіше називають ексглаву уряду Бориса Джонсона.

про це свідчать результати останнього опитування агенції YouGov, опубліковані у вівторок.

Так, 55% членів Консервативної партії хочуть, щоб прем’єр-міністерка пішла у відставку. Двоє з п’яти респондентів (38%), навпаки, виступають за те, щоб Трасс залишилася на посаді.

Приблизно такою ж була кількість торі, які виступали проти перебування Джонсона на посаді лідера й, навпаки, за до його відставки (59% і 36% відповідно).

Якби Ліз Трасс все ж пішла у відставку з посади лідера Консервативної партії, її члени найбільше хотіли б бачити на її місці Бориса Джонсона (32%), далі називали колишнього міністра фінансів Ріші Сунака (23%) і міністра оборони Бена Воллеса (10%).

Водночас із переліку потенційних наступників Трасс більшість опитаних консерваторів обирали, окрім Джонсона (63%), Воллеса (62%) і Сунака (60%), також лідерку Палати громад Пенні Мордонт (54%), яка боролася за посаду лідера торі.

У понеділок новопризначений міністр фінансів Британії Джеремі Гант оголосив про фактичне скасування податкової реформи, яку ініціювала Трасс і через яку Консервативна партія почала обговорювати її відставку.