Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес заявив сьогодні, що Росія перебуває в “дуже крихкому” становищі.

Просування йде черепашиними кроками, а втрати – величезні.

Про це він сказав в ефірі BBC Radio 4, повідомляє The Guardian.

“Сьогодні вранці я розмовляв із керівниками своєї розвідки, ви знаєте, просування Росії можна виміряти в метрах на тиждень, а не в милях. Вона шліфує на невеликих частинах країни, намагаючись просунутися – це абсолютно протилежно триденній спецоперації, яку РФ рекламувала на початку цього, 6 місяців тому”, – сказав Воллес.

Він додав, що втрати РФ в Україні колосальні.

“Якщо об’єднати загибель, поранення, дезертирство – це понад 80 000 їхніх збройних сил. Це 80 000 за шість місяців порівняно з 15 000, які вони втратили за десять років в Афганістані. Я вважаю, що ми перебуваємо в ситуації, коли Росія перебуває в дуже крихкому становищі”, – сказав Воллес.

Він додав, що Україна випереджає Росію за духом і моральними якостями її захисників.

“Перш за все, в Україні вже була моральна складова, як ми це називаємо, в обороні, і якщо ви подивитеся на моральний стан українських сил, ви знаєте, він набагато випереджає моральний дух Росії, та її погано тренованих військ”, – сказав Воллес.

За ці шість місяців ми пережили багато горя й страждань. Проте ця війна загартувала націю – вільний народ незалежної України, як каже Володимир Зеленський. Усьому світу українці показали, що готові боротися й вмирати за свою землю, свободу й незалежність. І Захід, хоч і не одразу, в нас повірив, зробивши ставку на перемогу України.

Опитані ТСН.ua колишні військові та дипломати вважають, що війну можна закінчити до кінця року, якщо США та інші союзники нададуть Україні всю зброю, яку пообіцяли.

Бен Годжес, генерал-лейтенант, колишній командувач сухопутними військами США в Європі зазначає, що Україна перехопила ініціативу й має імпульс. Росія розгублена, її логістична система виснажена, суспільна підтримка ослаблена, а російські війська не в змозі розпочати новий наступ.

“Якщо Захід виконає все, що обіцяв, і збереже санкції, я вважаю, що Україна зможе відкинути російські сили назад до лінії 23 лютого до кінця цього року”, – переконаний Годжес.

Що може стати переломним моментом у цій війні?

“США мають чітко дати зрозуміти, що бажаним стратегічним результатом для Америки є перемога України, поразка Росії на полі бою та повне відновлення українського суверенітету над усією її територією, включаючи Крим і Донбас”, – вважає Годжес.

У свою чергу, Стівен Пайфер, колишній посол США в Україні, нині старший науковий співробітник Brookings Institution описує ціль США та Заходу більше як спробу змінити політику Кремля, ніж спробу здійснити зміну влади в Кремлі.

“Схоже, питання полягає в тому, чи вплив західних санкцій і потоку російських убитих і поранених роз’їсть російську еліту та громадську підтримку війни до того, як українська економіка впаде, а українська армія вичерпає свої військові можливості продовжувати захищати країну й давати відсіч загарбнику. Захід дав слово і має підтримати Україну, щоб Київ переміг”, – зазначає він.

На думку Девіда Крамера, колишнього помічника держсекретаря США з питань демократії, поворотним моментом може стати те, що російські сили відмовляться виконувати накази після того, як українські сили знищать їхні склади боєприпасів і командні центри, що, у свою чергу, наразить ці сили на вплив української артилерії.

“Важливо підтримувати високий моральний дух серед українців і знижувати моральний дух російської сторони. Росія має проблеми з утриманням свого персоналу для цієї війни. “Вагнер”, як повідомляється, набирає в’язнів (найманців із російських в’язниць – ред.) для відправки на лінію фронту. Це не є ознакою виграшної стратегії”, – зазначає Крамер для ТСН.