Від ускладнень, спричинених коронавірусом, померла волонтерка й художниця із Запоріжжя Марія Прокоф’єва.

Смерть настала в п’ятницю, 11 грудня, повідомила на своїй сторінці у Facebook очільниця благодійного фонду “Допомога онкохворим дітям” Валентина Маркевич.

“Сьогодні померла молода дівчинка від COVID-19”, – написала вона.

Останні кілька тижнів Прокоф’єва перебувала в реанімації на апараті штучної вентиляції легенів.

У грудні дівчину перевели в Інститут серця в Києві. Коронавірус дав ускладнення на основне захворювання – легеневу гіпертензію.

“Ускладнення після перенесеного COVID-19 вплинули на основне захворювання – легеневу гіпертензію. Маша – справжній боєць, вона вже виграла не один бій із цією хворобою”, – сказано в останньому повідомленні, яке було опубліковано на її сторінці 6 грудня.

Зазначалося, що лікарі робили все можливе, щоби стабілізувати стан дівчини.

На сторінці вік Прокоф’євої не уточнюється, проте, як пише запорізький сайт “Індустріалка”, їй було 28 років.

Знайомі дівчата уточнюють, що вона з 2014 року не раз допомагала українським військовим. Зокрема, брала активну участь у закупівлі бронежилетів, проводила благодійний аукціон-виставку “Мистецтво проти війни”, а також надавала допомогу рідним загиблих Героїв.

Маркевич також нагадала одне з останніх повідомлень Прокоф’євої про коронавірус. 23 листопада дівчина закликала людей бути більш відповідальними не тільки за себе, але й за своїх рідних.

“Ну що, сьомий тиждень пішла! Якщо врахувати, що про корону я дізналася не відразу, то можна вважати вже восьмим тижнем. А це два місяці життя в умовах жаху, щоденного болю і мук. Ну що, розкажіть мені ще, як COVID-19 лікується вітамінами і водою, просто як грип. Усі ми різні, різні організми. Тож може варто нарешті стати відповідальним не тільки за себе, але й за інших людей!” – йшлося в її пості.

У своєму останньому відео, яке дівчина записала й опублікувала, вона дякувала людям за допомогу.