Турецька влада відпустила російський суховантаж Zhibek Zholy, який прибув з вантажем зерна з окупованого Бердянська. Про це йдеться у заяві МЗС України, повідомляє “Європейська правда”.

Завдяки оперативному втручанню відповідних органів влади України це судно не змогло розвантажити крадене і було затримане. До турецької сторони було направлено запит на арешт судна і вантажу. Водночас, ігноруючи звернення української сторони, ввечері 6 липня судно було відпущене, – йдеться у заяві.

У МЗС зазначили, що у зв’язку з неприпустимою ситуацією, що склалася, до відомства запрошено посла Туреччини в Києві.

Українська сторона з глибоким розчаруванням сприйняла зазначену інформацію і звертається до турецької сторони з наполегливим проханням провести розслідування зазначеної ситуації і надати вичерпну відповідь на запити відповідних органів влади України, а також усіма засобами запобігти подібними випадкам у майбутньому, – йдеться у заяві.

Нагадаємо, що Туреччина розслідує повідомлення про викрадення РФ українського зерна.

Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу заявив, що Анкара серйозно ставиться до повідомлень про незаконне вивезення Росією зерна з України і не дозволить його імпорт на свою територію.

Як пише Anadolu, про це Чавушоглу заявив за підсумками переговорів із міністеркою закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс, передає “Європейська правда”.

Ми проти незаконного придбання і продажу українського зерна чи інших товарів на міжнародні ринки Росією або будь-якою іншою країною. Туреччина однозначно ніколи не дозволить імпорт таких товарів, наша держава й установи в цьому плані мають чітку позицію, – запевнив глава МЗС Туреччини.

Він наголосив, що станом на зараз розслідування турецької сторони не підтвердило, що зерно, яке ввозила Росія, було викрадене з території України.

Ми серйозно ставимося до кожної заяви й проводимо розслідування. Наше розслідування показало, що країною походження кораблів і товарів була Росія, – зазначив Чавушоглу.

Міністр також підтвердив, що у Стамбулі готується зустріч представників Туреччини, України, Росії та ООН щодо вирішення питання експорту українського зерна, але її дата поки не визначена.

Додамо, що ще три російські кораблі під прикриттям возять крадене українське зерно.

Іще три російські кораблі потрапили в зону пильності турецької прикордонної служби. Журналістам стало відомо про український запит, надісланий Анкарі ще в середині червня. Про це повідомляє ТСН.

Ідеться про суховантажі “Міхаіл Нєнашев”, “Матрос Позиніч” та “Матрос Кошка”. Вони належать дочірній компанії підсанкційної російської “Об’єднаної суднобудівельної корпорації”. Як це буває – сама компанія чомусь не потрапила під американські санкції. Навесні кораблі вимикали трекери, виходячи з Криму, – цілком можливо, заходили до окупованої Херсонської області, щоби завантажити зерно.

Зазначимо, що Російські окупанти не лише цинічно крадуть українське зерно, а й знищують його, обстрілюючи майбутній урожай, який аграрії цьогоріч збирають у надскладних умовах.

Путінські війська нищать в Україні не лише інфраструктуру, житлові будинки, а й сільськогосподарські ангари й зерносховища. Допомогти Україні й світу у вирішенні продовольчої кризи, яку спричинила Росія на чолі з диктатором Путіним, можуть лише  міжнародні гарантії. Про це заявив речник Одеської військової адміністрації Сергій Братчук у Telegram.

У своєму повідомленні він зауважив, що те, що не можуть вкрасти окупанти, вони знищують. Утім, “українське зерно стане Москві поперек горла”.

Черговий авіаналіт ворог, удар ракетами по одному з районів Одещини. Вимальовується чітка тенденція до того, що ворог намагається знищувати наше зерно. Не лише краде (зерно) на тимчасово окупованих територіях, а знищує с/г ангари, майбутній урожай, зерносховища. Як це було у Миколаєві, бачимо і на Одещині. Тобто, коли говорять про гуманітарно-зернові коридори від РФ, хочеться сказати одне: “Нехай Москва палає”. Лише міжнародні гарантії можуть вирішити цю проблему. Хочуть влаштувати Голодомор? Влаштують собі пекло!, – заявив Братчук.