Екс-народний депутат Олександр Шепелєв заявив, що секретар РНБО Олександр Турчинов, перебуваючи на посаді першого віце-прем'єр-міністра, і нардеп від "Народного фронту" Руслан Лук'янчук "обклали даниною керівників міністерств і державних підприємств України".

Колишній народний депутат Олександр Шепелєв, який утік з України, стверджує, що у 2009 році нинішній секретар Ради національної безпеки й оборони України (РНБО) та народний депутат від "Народного фронту" Руслан Лук'янчук вивели в офшори $800 млн із державного бюджету та допомоги Міжнародного валютного фонду (МВФ). Про це він заявив у відеозверненні до директора Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артема Ситника, пише Корупція.Інфо

Популярне: Будьте в курсі: українцям пояснили, який саме розмір пенсії підлягає оподаткуванню

"Удруге я звертаюся до директора НАБУ Артема Ситника. Останнього тижня у ЗМІ поширюється інформація про розкрадання з державного бюджету та виведення в офшори $800 млн і про мою безпосередню участь у цьому злочині. Хочу офіційно заявити: цю інформацію я повністю підтверджую", – сказав він.

За його словами, кошти були вкрадені нинішнім секретарем РНБО Олександром Турчиновим і нардепом від "Народного фронту" Русланом Лук'янчуком.

"Перший віце-прем'єр Олександр Турчинов (був на цій посаді з 19 грудня 2007 року по 3 березня 2010 року. – "ГОРДОН") і народний депутат Роман Лук'янчук украли, вивели в офшори та легалізували в Європі та Україні понад $800 млн із державного бюджету України та міжнародної допомоги МВФ", – зазначив Шепелєв.

Він додав, що Турчинов і Лук'янчук "обклали даниною керівників міністерств і державних підприємств України, змушуючи їх викрадати бюджетні кошти, організовувати побори з підлеглих і брати хабарі від населення".

"Ці "брудні" гроші щодня звозилися в підконтрольний мені Європейський банк раціонального фінансування. Там гривню конвертували в готівкові долари США, пакували в целофан і доставляли Олександру Турчинову через Лук'янчука, якого досі називають "гаманцем" Турчинова", – уточнив Шепелєв.

Він повідомив, що частину грошей конвертували в безготівкові долари США, після чого через прибалтійські банки підставними фірмами виводили в офшори.

Шепелєв стверджує, що найбільшою з таких фірм була компанія "Фортекс", що належить Лук'янчуку та зареєстрована у Великобританії. За його словами, зазначена структура щодня виводила з України у Прибалтику мільйони доларів США.

Він також стверджує, що у країнах Балтії Турчинов і Лук'янчук намагалися легалізувати частину коштів, купуючи елітну нерухомість.

"Вони ж отримали дозвіл на проживання в цих країнах. Частину грошей легалізував Турчинов в Україні шляхом придбання декількох елітних маєтків у селищі Білогородка Київської області, де він досі проживає разом зі своєю сім'єю. Саме там Турчинов зберігав украдені мільйони та проводив "секретні" наради, на яких планували вбивства політиків і бізнесменів", – додав екс-нардеп.

Також він заявив, що до цієї справи причетний екс-нардеп від Партії регіонів Володимир Продивус.

"Тільки по одному з відомих мені злочинів вони разом із народним депутатом від Партії регіонів Продивусом украли у 2009 році в "Родовід банку" $75 млн, без будь-якого забезпечення та застави на компанію "Мостобуд" вони отримали кредит, який не збиралися повертати і не повернули досі", – сказав він.

Шепелєв додав, що на прохання Турчинова та екс-нардепа від Партії регіонів Бориса Колеснікова допомагав отримати "Мостобуду" згаданий кредит.

За його словами, Колесніков уточнив, що $30 млн з $75 млн кредиту отримає Партія регіонів для фінансування майбутніх виборів президента Януковича.

"Чому я був змушений допомагати їм? По-перше, на службі у Турчинова досі працює група професійних убивць, яка за замовленням усуває незручних для влади бізнесменів і політиків. По-друге, у змові з ним перебувало керівництво Партії регіонів, яке мало свою групу кілерів. Я побоювався за себе та своїх близьких", – пояснив Шепелєв.

"По-третє, прикривав цю банду колишній міністр внутрішніх справ Юрій Луценко, який сьогодні займає посаду генерального прокурора. Він і раніше погрожував мені незаконним позбавленням українського громадянства та депутатської недоторканності, і нині далі тероризує мою родину", – додав він.

Шепелєв заявив, що готовий розповісти НАБУ про ці та інші злочини "колишньої та нинішньої влади, зокрема розкрадання, вбивства та замахи на вбивства політиків, бізнесменів і банкірів".

"Також я готовий надати слідству важливі відомості у справі про розстріли на Майдані", – резюмував він.

Шепелєв був народним депутатом п'ятого та шостого скликань. Обирався за списком "Батьківщини". У 2010 році перейшов у парламентську фракцію Партії регіонів, з якої пізніше вийшов.

У липні 2013 року Шепелєва затримали в Будапешті за підозрою в організації вбивства, замаху на вбивство, присвоєнні майна, зловживанні службовим становищем і низці інших злочинів. 27 травня 2014 року його екстрадували з Угорщини в Україну.

Після повернення в Україну екс-нардеп проходив лікування в Київській міській клінічній лікарні швидкої допомоги, звідки втік 6 липня 2014 року.

20 березня 2015 року стало відомо, що Шепелєв затриманий у Росії. Це сталося на підставі міжнародного ордера Інтерполу та запитів правоохоронних органів України. У квітні минулого року ГПУ звернулася в Генеральну прокуратуру Росії із запитом про видачу Шепелєва Києву.

У ГПУ заявили, що Росія не видає Шепелєва через його співпрацю з ФСБ.

8 серпня 2016 року екс-керівник Державної пенітенціарної служби України Сергій Старенький повідомив про звільнення Шепелєва з російського СІЗО. За інформацією Старенького, "звільнення обійшлося Шепелєву в $10 млн".

10 серпня 2016 року головний військовий прокурор України Анатолій Матіос повідомляв, що щодо Шепелєва зареєстрували кримінальну справу за статтею про держзраду.