Президент-агресор Володимир Путін помилився, плануючи досягти своїх цілей в Україні впродовж тижня. Тепер ніхто не знає, коли і як закінчиться ця війна.

Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг в інтерв’ю польському виданню Rzeczpospolita. Він зазначив, що мужність української влади та народу, а також підтримка країн НАТО дозволили зупинити РФ.

“Володимир Путін зробив велику стратегічну помилку. Він планував досягти своїх цілей впродовж тижня. Зараз триває 13-й тиждень війни, і російські війська витіснені з Києва, Харкова та з півночі країни”, – сказав Столтенберг.

У той самий час він зазначив, що “війни непередбачувані” і подальші розвиток передбачити стає дедалі важче.

“Ніхто не може з упевненістю сказати, коли і як закінчиться ця війна”, – зазначив генсек НАТО.

Він підкреслив, що весь світ побачив “мужність та професіоналізм українських солдатів, політичного керівництва на чолі з президентом Зеленським та простих українців”.

“Це, у поєднанні з безпрецедентною військовою підтримкою союзників і партнерів по НАТО, дозволило протистояти російському вторгненню”, – наголосив Столтенберг.

Він зазначив, що союзники по НАТО давно підтримують Україну, а такі країни як Канада, Великобританія, США, а також Туреччина, з 2014 року “навчили десятки тисяч українських солдатів”.

“І вони надали обладнання, яке зараз виявляється незамінним на полі бою”, – заявив генсек НАТО, зазначивши також і запровадження жорстких санкцій проти РФ.

Раніше начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов спрогнозував, що гаряча фаза війни триватиме до кінця 2022 року. Перелом на фронті очікується у серпні, коли отримане від країн Заходу озброєння буде передано на передову.

“До серпня кількість озброєння, яке постачається в Україну, набуде вже, скажімо так, значимої кількості”, – заявив Буданов.

Він пояснив, що в процесі постачання озброєння від західних партнерів в Україну, є кілька етапів. За словами очільника ГУР, йдеться про надходження озброєння в країну і його опанування.

“І тільки на третьому етапі – початок його використання. Це все займає певний проміжок часу”, – наголосив він.

У зв’язку із цим Буданов впевнений, що, “на жаль, до серпня озброєння, яке необхідне військам, у значущій кількості не буде”.

“Із серпня це все вже буде у військових частинах і активно почне використовуватися у бойових діях. Саме тому почнеться переламний момент”, – сказав він, зазначивши, що зараз Україні “катастрофічно не вистачає важкого озброєння”.

Він також пояснив, що активна фаза не означатиме повного завершення війни.

“Активна фаза – це активне ведення бойових дій. Це баталії приблизно того рівня, що відбуваються зараз, коли з рук в руки переходять цілі населені пункти. Оця активна фаза має значно скоротитися до кінця року. Вона зведеться майже до нуля”, – наголосив Буданов.

Він також пояснив, що війна триватиме доти, доки Україна не вийде на свої адміністративні кордони.