Наше завдання – метр за метром, кілометр за кілометром, мінімізуючи втрати, просуватися на схід. Головне – не проскочити кордон, сказав секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов, – передає Корупція Інфо

Полулярне: Жахлива пожежа, яка нікого не залишить байдужим!


Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов, через три роки після підписання ним указу про початок антитерористичної операції в східних областях України, не вважає своє рішення помилковим. І сьогодні, згадуючи події трирічної давнини, говорить, що знову б зробив те ж саме.

Про це Турчинов розповів в інтерв'ю ВВС.
"Ви знаєте, я дуже багато разів аналізував ситуацію, прокручував ті події в голові ще і ще раз, думаючи, що ще можна зробити. Я не знаю. Мабуть, я пройшов цей шлях знову", – сказав Олександр Турчинов.
Він також пояснив, чому не став у 2014 році вести переговори з тодішніми лідерами сепаратистів. За його словами, в цьому не було сенсу, оскільки ті, хто захопив адміністративні будівлі в Донецьку і Луганську, не приймали рішень. Ними керували російські куратори, які "давали команду триматися, озброюватися і чекати підкріплення".
На думку Турчинова, не було сенсу і вводити воєнний стан, тому що 25 лютого 2014 року в Україні почалася президентська кампанія, а згідно з законодавством, під час дії воєнного стану по всій країні або в її частині проведення виборів неможливо.
"Мені треба було робити що завгодно, але провести чесні вибори, які визнає все суспільство. Саме тому до завершення виборчого процесу не можна вводити воєнний стан", – зазначив він.
Турчинов також нагадав, що в момент оголошення мобілізації (17 березня 2014 року. – "ГОРДОН") він не брав до уваги реакцію партнерів України, які говорили, що таке рішення може бути "подразником для Путіна і підставою для початку масштабної війни на території материкової України".
Складно було переконати і керівництво Генерального штабу, яке стверджувало, що "армія – це не жарти". Тому Турчинов прийняв рішення звернутися до патріотів із закликом формувати добровольчі батальйони.
"Саме патріоти тоді врятували ситуацію… вони дали нам час на відновлення армії", – підкреслив секретар РНБО.
Він також сказав, що без прямого російського втручання Україна до кінця травня звільнила всю територію Донецької і Луганської областей. Завадили цьому російські зенітні ракетні комплекси, міномети, "Буки", "Гради", "Смерчі", танки, спрямовані проти України.
Сьогодні Турчинов упевнений, що іншої альтернативи, окрім як перемагати, немає.
"Минулий рік був першим, коли ми не здали жодного метра землі, а навпаки отримали десятки кілометрів. Тому я вважаю, що наше завдання – метр за метром, кілометр за кілометром, мінімізуючи втрати, просуватися на схід. Головне – не проскочити кордон", – підсумував він.
Збройний конфлікт на сході України почався в квітні 2014 року. Бойові дії ведуться між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частина Донецької і Луганської областей.