Президентка Європейського парламенту Роберта Метсола вважає, що часові рамки розгляду заявки України на членство в Європейському Союзі будуть значно меншими, ніж в інших випадках, якщо українська сторона оперативно надасть відповіді на опитувальник Європейської комісії.

Таку думку вона висловила в ексклюзивному інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.

“У Києві я бачила так багато прапорів ЄС… Для нас це момент, щоб відкрити наші обійми. Я говорила із прем’єр-міністром Денисом Шмигалем у Києві про те, що вони чекають на список запитань, який має надійти сьогодні-завтра”, – сказала Метсола.

За її словами, українська сторона повідомила, що зможе відповісти на питання за чотири дні. 

“Звісно, потім м’яч знову на нашому боці, і тут у гру вступає Європейський парламент. Ми зробимо все, щоб було зроблено кожен крок. Я гадаю, що якщо українці нададуть нам дуже швидко відповіді, то часові рамки будуть теж більш звуженими, ніж в інших ситуаціях”, – пояснила президентка Європарламенту.

Нагадаємо, Європейська комісія цього тижня планує передати Україні опитувальник, що є необхідним етапом для набуття Україною статусу кандидата.

“Ми очікуємо, що цього тижня будуть позитивні новини щодо наступних кроків, які мають бути для отримання Україною статусу кандидата. Це буде нестандартний документ, менший за обсягом. Чекаємо на цей документ цього тижня”, – заявила віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина

Стефанішина наголосила, що уряд протягом двох останніх тижнів готував проєкти відповідей на очікуваний опитувальних, тому готовий офіційно відповісти за дуже стислий час. Вона переконана, що у відповідь Єврокомісія підтвердить статус кандидата для України

“Ми очікуємо, що до кінця квітня Єврокомісія завершить внутрішні процедури і підтвердить відповідність України критеріям для отримання статусу кандидата. Далі – політичне рішення про надання Україні статусу кандидата”, – наголосила віцепрем’єрка.

Опитувальник, про який іде мова на шляху до членства, а також відповіді на нього – це величезний за обсягом документ. По суті, це глибокий аудит держави, від політики до бізнесу, який столиця здійснює на запит Брюсселя.