Нідерланди та Данія проти надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС.

Про це повідомляють дані Bloomberg

У дипломатичній ноті, з якою ознайомився Bloomberg, Данія заявила, що Україна недостатньо відповідає критеріям, пов’язаним із стабільністю інститутів, які гарантують демократію, верховенство права, права людини, повагу та захист меншин. Києву потрібно “принципово покращити свою законодавчу та інституційну базу, щоб досягти прогресу в усіх цих напрямках.

До того ж, Данія переконана, що Україна зараз “загалом на дуже ранній стадії” готовності взяти на себе зобов’язання щодо членства в ЄС та створити ефективну ринкову економіку або стати конкурентоспроможною на єдиному ринку.

Bloomberg також зазначає, що у минулорічному рейтингу Transparency International Україна посіла 122-е місце серед 180 країн.

Водночас більшість країн, включаючи Італію, підтримують заявку. За словами офіційних осіб, знайомих з перебігом переговорів, країни, зокрема Польща, Литва та Ірландія, хочуть, щоб лідери ЄС ухвалили рішення про однозначний результат і надали статус кандидата. Естонія наголосила на необхідності дати надію Україні.

Раніше віце-прем’єр-міністр із європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанишина заявила, що три країни ЄС виступають проти надання Україні статусу кандидата на членство.

Зазначимо:

Єврокомісія, найімовірніше, 17 червня розгляне проєкт висновку щодо кандидатства в ЄС України, Молдови та Грузії. З політично чутливих питань Брюссель спочатку має домовитися з найвпливовішими державами-членами про те, за яке рішення вони готові проголосувати.

Про це заявив представник Єврокомісії Ерік Мамер.

“Це питання буде обговорюватися лідерами на наступному саміті. Колегія комісарів матиме орієнтовні дебати з цього питання наступного понеділка, після цього буде щотижневе засідання колегії єврокомісарів у середу. Це (розгляд проєкту висновку) не станеться 15 червня, а радше 17 червня у п’ятницю” – зазначив він.