Навіть після завершення активної фази війни існує ризик того, що Росія не припинить завдавати ударів по території України  

Про це розповів військовий експерт Олег Жданов. 

При цьому, якщо глава РФ Володимир Путін і його режим продовжать правити країною-агресором, вихід ЗСУ на межі 1991 року може стати завершенням лише активної фази бойових дій у першій половині 2023 року.  

Війна повністю не завершиться, агресор може і надалі обстрілювати Україну. В такому випадку потрібно буде винаходити і купувати зброю для захисту. 

“У нас є такий шанс, проте це не буде повним закінченням війни. Якщо Путін і його режим утримаються при владі, вихід на кордони 1991 року буде закінченням активної фази війни. Тому що ми не будемо переступати наш державний кордон, а РФ може не припинити ведення вогню по нашій території. Буде сценарій Ізраїлю. Будемо винаходити і купувати озброєння, яке здатне захистити нас — щось на зразок “залізного купола”. Будемо просити Ізраїль, щоб нам його продали або будемо самі розробляти”, – підкреслив Олег Жданов. 

Водночас, українська армія на російську територію не піде. Попри те, що деякі території РФ колись належали до складу України, наша держава дотримується міжнародного права, тож планує повернути лише законно визначені території станом на 1991 рік.