Попри низький рівень довіри суспільства до президента Володимира Зеленського, політик залишається лідером електоральних симпатій. Гендиректор КМІС Володимир Паніотто заявив, що все через відсутність альтернативи.

Що заявив соціолог

В Україні немає іншого кандидата, за якого б населення було готове віддати свій голос. Про це в інтерв’ю “РБК-Україна” розповів генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології Паніотто.

Соціолог зазначив, що після 2014 року в Україні значно впала довіра до системних політиків. Все тому, що ЗМІ почали працювати по-іншому.

“За часів Януковича фактично був усього лише 1% опозиційних каналів і тільки вони розповідали про корупцію у верхніх ешелонах влади. Після 2014 року про корупцію розповідали всі канали, хіба що крім спортивних. Тому довіра до влади фантастично впала. Однак Порошенко дуже сильно наростив свій рейтинг і під час протистояння на виборах, і після виборів у порівнянні з тою довірою, що була в нього наприкінці його каденції.

Справді, немає інших кандидатів. Усі перелічені в списках були й раніше, у них дуже великий антирейтинг. У Порошенка, наприклад, попри досить високі електоральні показники – до 20%, антирейтинг дорівнює 70%, тобто 70% ніколи за нього не проголосують. Це така стеля. У нього є шанси тільки за ситуації, якщо взагалі не з’явиться жоден інший перспективний кандидат”, – заявив Паніотто.

В той же час, експерт зазначив, завдяки чому президент Володимир Зеленський попри все утримує рейтинг.

“Він виглядає людиною чесною, але не кваліфікованою, яка не вміє підбирати кадри, яка не хоче сваритися з олігархами, не змогла зламати ту систему, що обіцяла. Особисто до нього поки що залишається хороше ставлення як до людини, хоча й безпорадної, але більш-менш симпатичної”.

Паніотто про Порошенка

Паніотто підкреслив, що п’ятий президент Петро Порошенко дуже наростив свій рейтинг. Однак за нього ніколи не проголосують 70% українців.

“У Порошенка попри досить високі електоральні показники – до 20%, антирейтинг дорівнює 70%. Тобто 70% ніколи за нього не проголосують. У нього є шанси тільки в ситуації, якщо взагалі не з’явиться жоден інший перспективний кандидат”, – пояснив гендиректор КМІС.

Зверніть увагу! Згідно з опитуванням КМІС за 17 – 23 грудня 2020 року, першим у президентському рейтингу є Зеленський. Його підтримують 27% опитаних. На другому місці опинився Юрій Бойко від проросійської ОПЗЖ. На виборах президента за нього готові проголосувати 14,7% українців.